Dwa razy dziennie do Amsterdamu. Nowe połączenie z wrocławskiego lotniska

0

Jeszcze wygodniejsze przesiadki na międzynarodowych trasach i większy komfort podróżowania dla pasażerów biznesowych. KLM uruchamia drugie połączenie dziennie na trasie Wrocław-Amsterdam. Samolot przewoźnika będzie nocował we Wrocławiu, co oznacza, że podróżni polecą do Holandii już z samego rana.

Drugie dzienne połączenie z Wrocławia do Amsterdamu znajdzie się w zimowym rozkładzie lotów i ruszy 29 października. Dzięki tej decyzji przewoźnika, linii KLM, pasażerowie z Wrocławia będą mogli podróżować do jednego z największych europejskich hubów rano (samolotem nocującym we Wrocławiu) i wczesnym popołudniem.

Wrocław jest ważnym lotniskiem regionalnym i dostrzegają to przewoźnicy sieciowi, którzy decydują się na rozwój połączeń właśnie ze stolicy Dolnego Śląska. Dodatkowe rejsy to jeszcze więcej możliwości dla naszych pasażerów, w tym podróżowania na trasach międzykontynentalnych – podkreśla Cezary Pacamaj, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Samoloty będą startować z Wrocławia o godz. 6.20 i lądować w Amsterdamie o godz. 8.05. Popołudniowe rejsy zaplanowano z wrocławskiego lotniska na godz. 14.10, a przylot do Holandii o godz. 16.00. Poranny rejs z wrocławskiego lotniska odbędzie się samolotem, który nocuje we Wrocławiu, co oznacza, że rano maszyna już będzie czekała na pasażerów.

Dwa połączenie dziennie oznaczają lepszą obsługę ruchu tranzytowego przez Amsterdam – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży Portu Lotniczego Wrocław. Jak podkreśla, dzięki lądowaniu o godz. 8.05 na lotnisku Schiphol pasażerowie będą mogli przesiadać się na poranne loty po Europie oraz na inne kontynenty. Popołudniowy rejs umożliwi zaś powrót do Wrocławia tym pasażerom, którzy wylądowali w Amsterdamie porannymi samolotami.

W obecnym letnim rozkładzie lotów, KLM należący do aliansu SkyTeam, zapewnia pasażerom jedno popołudniowe połączenie na trasie Wrocław-Amsterdam, które jest realizowane codziennie.

Holenderski przewoźnik jest jednym z czterech przewoźników sieciowych obecnych w Porcie Lotniczym Wrocław. Pozostali to: PLL LOT (Warszawa), Lufthansa (Frankfurt i Monachium) oraz Swiss (Zurych) – linie należące do sojuszu Star Alliance. Od kwietnia przyszłego roku do oferty lotniska dołączą także linie Finnair (alians Oneworld), dzięki którym podróżni będą mogli latać codziennie na trasie Wrocław-Helsinki.

Jeszcze więcej nowości na zimę

Poranne połączenie do Amsterdamu to już kolejna nowość, która pojawi się w zimowym rozkładzie lotów z Portu Lotniczego Wrocław. Po raz pierwszy w zimowym rozkładzie lotów znalazło się połączenie czarterowe do Kenii. Pasażerowie polecą z Wrocławia do Mombasy, położonej nad Oceanem Indyjskim. Pierwszy lot zaplanowano na 20 grudnia. Oznacza, że tegoroczne Boże Narodzenie będzie można spędzić pod palmami. Samoloty z Wrocławia do Mombasy będą latały raz w tygodniu – w środy. Zimowe nowości ogłaszają już także przewoźnicy niskokosztowi: Wizz Air wprowadził do sprzedaży loty do Walencji oraz Malagi, a Ryanair również do Walencji.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułCo zrobić z odpadami po remoncie lub budowie? Sprawdź najprostsze rozwiązanie
Następny artykułDni otwarte w wyjątkowej kamienicy we Wrocławiu – OP ENHEIM [Koncerty, historyczne spacery i spotkania literackie]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.