Bolt uruchamia elektryczne hulajnogi we Wrocławiu – służby medyczne jeżdżą za darmo!

0

Bolt wprowadza nową opcję bezpiecznego i szybkiego transportu dla mieszkańców Wrocławia. Na ulicach miasta pojawią się elektryczne hulajnogi. Wraz z wprowadzeniem nowej usługi firma rozpoczęła we Wrocławiu akcję Bohaterowie Nie Płacą!, która ma wspomóc personel medyczny podczas walki z pandemią COVID-19 – dla pracowników szpitali, placówek medycznych i laboratoriów przejazdy będą bezpłatne.

Mieszkańcy Wrocławia, którzy są już użytkownikami aplikacji Bolt, zobaczą symbol hulajnogi w swojej aplikacji. Wybranie symbolu przeniesie użytkownika do „wypożyczalni” jednośladów. Elektryczną hulajnogę można odblokować, skanując kod QR. Przy pierwszym użyciu wyświetli się instrukcja dla użytkownika ze wskazówkami dotyczącymi bezpiecznej jazdy i parkowania pojazdu. Osoby, które nie mają jeszcze aplikacji Bolt, mogą pobrać ją z Google Play (Android) lub App Store (iOS).

Odblokowanie elektrycznej hulajnogi będzie kosztowało 2 zł, a każda minuta jazdy 0,6 zł. Po zakończonym przejeździe, pojazd należy zaparkować w bezpiecznym miejscu, najlepiej w pobliżu stojaka na rowery lub w obszarze zaznaczonym na mapie w aplikacji. Wszystkie jednoślady Bolt wyposażone są we wbudowane urządzenia śledzące GPS, które dostarczają danych o miejscach odbioru i parkowania, a także pozwolą zespołowi firmy na co dzień zadbać o bezpieczeństwo lokalnej społeczności.

Każdego dnia rano Bolt będzie redystrybuować elektryczne hulajnogi do wyznaczonych miejsc. Wszystkie pojazdy będą regularnie dezynfekowane, a użytkownicy zachęcani są do używania rękawiczek podczas jazdy. Wypożyczenie elektrycznej hulajnogi odbywa się bezdotykowo.

Nowe hulajnogi Bolt zaprojektowane przez wewnętrzny zespół inżynierski firmy są niezwykle lekkie, ważą zaledwie 17 kg dzięki wykorzystaniu aluminium. Ich pojemny akumulator pozwala na przejechanie nawet 40 km na jednym ładowaniu. Jednoślad osiąga maksymalną prędkość 25 km/h, przednie i tylne podświetlenie zapewniają bezpieczeństwo podczas korzystania w godzinach późno popołudniowych. Pompowane opony natomiast poprawiają przyczepność do podłoża i płynną jazdę. Jednoślady Bolt zostały też wyposażone w dodatkowe mechanizmy bezpieczeństwa – Tryb początkujący stworzony z myślą o użytkownikach korzystających z hulajnogi pierwszy raz, który ogranicza prędkość do 15 km/h oraz możliwość dostosowania maksymalnej prędkości jazdy do obowiązujących lokalnie przepisów.

– Jednym z najważniejszych aspektów zmniejszania śladu węglowego e-hulajnogi jest przedłużenie jej żywotności, na którą ma wpływ nadmierne użytkowanie, zła infrastruktura, pogoda i wandalizm. W nowym modelu Bolt rozwiązaliśmy te problemy – mówi Valerii Romanov, manager operacyjny Bolt.

Hulajnogi dostępne w aplikacji Bolt można naprawić w przypadku mechanicznych uszkodzeń dzięki innowacyjnej modułowej konstrukcji. Ponadto zostały one wykonane w 90% z aluminium i innych łatwych w recyklingu materiałów. Okres użytkowania pojazdów ma wynosić 36 miesięcy.

– Bohaterowie Nie Płacą! to akcja Bolt, która ma na celu zapewnić bezpieczną formę transportu dla naszych bohaterów – pracowników medycznych. Wszystkie przejazdy elektrycznymi hulajnogami Bolt będą dla nich bezpłatne. Hulajnogi to alternatywna forma codziennego transportu, sposób na szybkie przemieszczanie się po mieście, bez korków i czekania na przystanku dodaje Valerii Romanov.

Szpitale, laboratoria i inne placówki medyczne w Warszawie, Krakowie, Lublinie i Wrocławiu zainteresowane bezpłatnymi przejazdami dla swoich pracowników, proszone są o kontakt: bohaterowie@bolt.eu

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł10 najciekawszych filmów, które musisz zobaczyć. #Zostań W domu
Następny artykułOd 18 maja znów można podziwiać panoramę Wrocławia z Punktu Widokowego w Sky Tower
Małgorzata Braszka
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.