W Arkadach Wrocławskich otwarto pierwszą na Dolnym Śląsku Klockownię

0

Kto powiedział, że klocki są tylko dla dzieci? W Arkadach Wrocławskich powstało miejsce, gdzie rodzice mogą bawić się razem z nimi. Do dyspozycji mają kilka stref zabaw pełnych różnego rodzaju klocków. 

Rodzinne Centrum Edukacji i Zabawy Klockownia to wymyślony od podstaw w Polsce i działający od dwóch lat w Warszawie, unikatowy koncept łączący zabawę i edukację. Dzięki podziałowi na różne strefy, dzieci od 9 miesiąca do 13 roku życia mogą bawić się klockami dostosowanymi do swoich potrzeb i rozwijać się nie tylko ruchowo, ale przede wszystkim intelektualnie.

Zabawa dla każdego

W strefie „Małe Paluszki” znajduje się mnóstwo dużych miękkich i plastycznych klocków, doskonałych do nauki kształtów, kolorów, wskazywania różnić i podobieństw czy poznawania relacji przestrzennych. Wśród nich są m.in. JollyHeap – miękkie i lekkie klocki łatwo łączące się ze sobą poprzez magnesy.  Znajdziemy tam też klocki Smartmax oraz małe cegiełki do budowania ponad głowami maluchów i bardzo dużo innych rodzajów klocków dla najmłodszych.

Z kolei w strefie „Majster w Akcji” rodzice wraz z dziećmi i ich rówieśnikami mogą budować olbrzymie, mniej lub bardziej skomplikowane, konstrukcje i rozwijać zdolności logicznego myślenia oraz pracy zespołowej. Dostępne w tej strefie klocki pozwalają na budowę np. miniaturowego Panteonu, Koloseum czy Tower Bridge.

Budowanie więzi

Klockownia to wyjątkowe miejsce nie tylko dla małych wielbicieli klocków, ale również dla ich rodziców i opiekunów, którzy mogą tu bawić się razem ze swoim dziećmi. To właśnie możliwość wspólnej zabawy i tym samym budowania więzi rodzinnych oraz możliwość współpracy z rówieśnikami, sprawia, że Klockownia jest ulubionym celem wycieczek rodzin oraz grup przedszkolnych i szkolnych. Warto podkreślić, że odbywają się tu też cykliczne warsztaty edukacyjne i zajęcia rozwijające zdolności logicznego myślenia, pracy zespołowej oraz wyobraźni przestrzennej, prowadzone przez pedagogów i studentów pedagogiki. Program warsztatów został napisany przez zespół specjalistów z różnych dziedzin: metodyków, architektów aktywności edukacyjnych, pedagogów, fizjoterapeutów oraz naukowców specjalizujących się w przedmiotach takich jak matematyka czy fizyka.

To dopiero początek zabawy

Klockownia w Arkadach Wrocławskich oferuje sześć stref zabawy oraz specjalną wydzieloną salę do organizacji urodzin. Jednak już w przyszłym roku edukacyjno-rozrywkowa przestrzeń powiększy się dwukrotnie. W lokalu o powierzchni blisko 500 mkw. funkcjonować będzie aż osiem stref, w których znajdzie się ponad milion klocków. Nowością będzie Strefa Żurawia (z prawdziwym stalowym dźwigiem), Demolka (z ogromnymi miękkimi klockami do budowania i burzenia ścian) czy Hocki-Klocki. Ponadto dostępne będą trzy salki dydaktyczno-urodzinowe i kawiarnia oddzielająca strefy maluszków od przestrzeni dla większych budowniczych, z której opiekunowie będą mogli obserwować dzieci podczas zabawy.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł„Cud miód” we Wroclavii – premiera miodu z pasieki z dachu CH Wroclavia
Następny artykułKFC świętuje otwarcie 250 restauracji i rozdaje darmowe kubełki!
Odkryj Wrocław na nowo