Afrykarium Wrocław

Afrykarium we Wrocławiu stanowi jedną z najpopularniejszych atrakcji wrocławskiego zoo. Przypominający Arkę Noego budynek jest domem dla prawie pięciu tysięcy zwierząt – głównie ryb, ale także dla krokodyli, hipopotamów, pingwinów i egzotycznych ptaków.

Afrykarium Wrocław to jedyna tego typu atrakcja w Polsce. Zwiedzający mogą obejrzeć w nim gatunki zwierząt i ptaków pochodzących z Czarnego Lądu. Małym i dużym mieszkańcom stworzono warunki jak najbardziej zbliżone do klimatu m.in. Czerwonej Pustyni czy Dżungli Kongo.

Dzięki temu w Afrykarium spotkamy żółwie, rekiny, manaty i oczywiście – będące największą atrakcją turystyczną – pingwiny!

6 ekosystemów w jednym miejscu

Z racji tego, że Afrykarium to dom dla zwierząt pochodzących z rozległego Czarnego Lądu, budynek został podzielony na kilka ekosystemów, które dają możliwość zwiedzenia całego kontynentu!

Morze Czerwone

Tutaj znajduje się rafa koralowa i zamieszkujące ją 60 gatunków kolorowych ryb. Oprócz tego zwiedzający może pooglądać żółwie pustynne.

Afryka Wschodnia

W tej części mieszkają hipopotamy nilowe, mrówki. Można także spotkać kolonię golców. Żyją tutaj również niezwykłe gatunki ryb wielkich jezior tektonicznych – Tanginiki i Malawi – oraz najmniejsze na świecie antylopy dikdiki.

fot. ZOO Wrocław
fot. ZOO Wrocław

Kanał Mozambicki

Charakteryzuje go 18 metrowy przezroczysty tunel, dzięki któremu można poczuć się jak pod wodą i obserwować żółwia zielonego, rekiny, płaszczki i inne gatunki ryb.

Wybrzeże Szkieletów

W tym ekosystemie żyją pingwiny – będące najbardziej popularnymi ptakami w całym Afrykarium. Tutaj zazwyczaj zbiera się najwięcej zwiedzających, zachwyconych tymi małymi mieszkańcami ZOO. Oprócz tego można oglądać meduzy, maureny, kotiki afrykańskie oraz kolejne gatunki ryb i ptaków.

fot. ZOO Wrocław
fot. ZOO Wrocław

Dżungla nad rzeką Kongo

Tutaj żyją przede wszystkim krokodyle nilowe oraz manaty. Ostatnio wprowadziły się także nowe gatunki egzotycznych ptaków.

Cały kompleks obejmuje prawie 1,5 ha – w tym 21 basenów i akwariów, w których żyje pięć tysięcy zwierząt.

Przydatne informacje organizacyjne

  • w kompleksie panują wysokie temperatury i wilgotność, więc w okresie zimowym zaleca się pozostawienie odzieży wierzchniej w szatni (opłata wynosi złotówkę, szatnia nie jest obowiązkowa);
  • na teren ZOO można wejść jedynie w godzinach otwarcia kas;
  • Afrykarium zostało przystosowane do poruszania się na wózkach inwalidzkich. Dzięki windom rodzice z dziećmi w wózkach również nie będą mieli problemu z przemieszczeniem się;
  • w sezonie letnim (kwiecień – wrzesień) istnieje możliwość wypożyczenia specjalnych wózków dla dzieci, którymi można jeździć tylko na zewnątrz;
  • na teren Afrykarium nie wolno: wnosić jedzenia ani tym bardziej dokarmiać zwierzęta, wnosić balonów;
  • dozwolone jest robienie zdjęć bez flesza;
  • ZOO udostępnia zwiedzającym darmowe toalety, a w Afrykarium znajduje się pomieszczenie z przewijakiem;
  • można skorzystać restauracji znajdującej się na terenie ZOO, a także wybrać się do sklepu z pamiątkami.
fot. ZOO Wrocław
fot. ZOO Wrocław

Dodatkowe informacje

Dojazd do Afrykarium komunikacją miejską

Tramwaje linii nr 1, 2, 4, 10 – należy wysiąść na przystanku Hala Stulecia bądź ZOO.

Autobusy linii numer 145, 146 – dojeżdżają do przystanku Hala Stulecia.

Parkingi blisko Afrykarium Wrocław

Do wrocławskiego ZOO można dojechać także samochodem, a pojazd pozostawić na jednym z parkingów bądź w płatnej strefie parkowania. Przy Hali Stulecia otwarty jest całodobowy parking, gdzie można zostawić samochód i przejść 300m do kas Ogrodu Zoologicznego. Pojazd można także pozostawić na Niskich Łąkach i przejść do wejścia sezonowego (należy jednak sprawdzić, czy w danym okresie jest ono otwarte) Kładką Zwierzyniecką – spacer około 5 minut.

Płatne strefy parkingowe utworzono także na ulicy Mickiewicza, skąd droga do ZOO zabiera około 15 minut.

fot. ZOO Wrocław
fot. ZOO Wrocław

Ceny biletów

Bilet wejścia można kupić zarówno w kasie biletowej (jedynie w dniu wejścia na teren kompleksu), jak i przez internet. Ponadto kupiony bilet uprawnia do wejścia na teren Afrykarium, jak i ZOO.

Normalny – 60 zł
Ulgowy* – 50 zł
Rodzinny*** – 195 zł

Wstęp darmowy dla dzieci do 3 r.ż, a także seniorów powyżej 75 r.ż.

Godziny otwarcia

Kasy otwarte są zawsze od godziny 9.00, ale ze względu na zamiany godzin zamknięcia w poszczególnych sezonach i miesiącach, zapraszamy do zapoznania się z nimi na stronie ZOO Wrocław.

fot. ZOO Wrocław
fot. ZOO Wrocław

ZOO Wrocław
ul. Wróblewskiego 1-5

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wrocław: Nocleg blisko ZOO. Jaki hotel lub apartament wybrać?

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułUgość dzieci z międzynarodowego projektu Lelenfant. To Brave Kids w nowym wydaniu
Następny artykułW sobotę 13 sierpnia wracają wyścigi konne na Partynicach
Agnieszka Bielecka
We Wrocławiu mieszkam dopiero trzy lata, ale wiem, że zostanę tutaj do końca życia. Uwielbiam spacery po klimatycznych uliczkach wrocławskiego rynku oraz podróże w nieznane zakątki Polski. Wolny czas spędzam pogrążona w lekturze książek lub, w zależności od pory roku, na wspinaczce po górach. Prowadzę również swój blog www.przewodnikmysli.pl