W sobotę 13 sierpnia wracają wyścigi konne na Partynicach

0

Po wakacyjnej przerwie trwającej dokładnie 49 dni, wyścigi konne wracają na Partynice. W najbliższą sobotę 13 sierpnia odbędzie się 7 dzień wyścigowy sezonu 2022. W programie znalazło się osiem gonitw. Do startu zgłoszono 73 konie, wśród jeźdźców zameldują się wszyscy najlepsi na czele z pierwszą trójką tegorocznego czempionatu: Dastanem Sabatbekovem, Szczepanem Mazurem i Sanzharem Abaevem.

Dodatkową atrakcją dnia będzie obecność Pułków Ułanów, którzy przygotowali specjalne pokazy dla publiczności. Początek wyścigów o godz. 15:00, wstęp wolny.

Niespełna dwa miesiące wyniosła letnia przerwa pomiędzy pierwszą, a drugą częścią sezonu wyścigów konnych na wrocławskich Partynicach. Lipiec to tradycyjnie miesiąc, w którym konie wyjeżdżają na wyścigi do Sopotu, gdzie latem panują zdecydowanie lepsze warunki pogodowe do ścigania. W najbliższą sobotę na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice zamelduje się czołówka jeźdźców rywalizujących w Polsce, na czele z prowadzącym w czempionacie Dastanem Sabatbekovem (38 zwycięstw) Szczepanem Mazurem (24 zwycięstwa) i Sanzharem Abaevem (20 zwycięstw). Do ośmiu gonitw zgłoszono łącznie aż 73 konie.

Start pierwszej gonitwy dnia zaplanowano na godz. 15:30, natomiast ósma i  jednocześnie ostatnia gonitwa wyścigowej soboty rozpocznie się o godz. 19:00.


W związku z przypadającymi na 15 sierpnia obchodami „Cudu nad Wisłą” w sobotę i niedzielę na Partynicach będzie można podziwiać umiejętności konnych grup rekonstrukcyjnych – będą to dwa Pułki Ułanów. W sobotę podczas dnia wyścigowego po terenie Partynic będą poruszać się umundurowane patrole kawalerii w mundurach garnizonowych i polowych z okresu wojny polsko-bolszewickiej oraz II RP. Ułani rozstawią swoje namioty, w których będziemy mogli zobaczyć historyczną broń używaną przez kawalerię w przededniu II Wojny Światowej, m.in. stroczone rzędy kawaleryjskie z pełnym wyposażeniem, szable, repliki karabinków oraz repliki broni przeciwpancernej. Ponadto Pułk 19 Ułanów Wołyńskich zaprezentuje pokaz wyszkolenia konia kawaleryjskiego z takimi elementami jak: posługiwanie się  białą bronią w galopie, czy skoki przez przeszkody (ogień, naturalne przeszkody).

Natomiast w niedzielę organizatorzy zapraszają na zawody Military im. Płk. Tadeusza Rybickiego. W zawodach uczestniczyć będą Ułani Kawalerii Ochotniczej. Ponad 20 zawodników i ich konie będzie brało udział w konkurencjach zręcznościowych i szybkościowych związanych z władaniem  białą bronią – szablą i lancą. Finałem zawodów będzie wyścig Kawalerii Ochotniczej na torze wyścigowym.

7 dzień wyścigowy
13 sierpnia (sobota) godz. 15:00 – 19:30
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2

Wstęp wolny

Zawody Pułków Ułańskich „Military”
14 sierpnia (niedziela) godz. 15:00 – 17:00

Wstęp wolny

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułAfrykarium Wrocław: Dlaczego warto się wybrać? [CENNIK, GODZINNY OTWARCIA]
Następny artykułPanthers Wrocław chcą zrewanżować się Berlin Thunder
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.