Wrocław na weekend: 9 najciekawszych wydarzeń [29-31 marca 2019]

0

Piękna pogoda za oknem sprawia, że nie warto spędzać wolnego dnia w czterech ścianach. Przygotowaliśmy zestawienie 9 najciekawszych wydarzeń na weekend, w których koniecznie trzeba wziąć udział!

Spektakl: Pies i kot

Pies i kot to muzyczna bajka o tytułowych bohaterach, którzy wraz z widzami odkrywają świat ekologii. Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka zaprasza na spektakl, którego zadaniem jest nauka młodych widzów porządnych zachowań – dbania o środowisko, segregowania odpadów oraz życia w porządku i czystości.

Dzięki tej bajce dzieci staną się świadome odpowiedzialności za otaczający ich świat. Wraz z bohaterami odkryją tajemnice ekologii i będą wiedzieli w jaki sposób zmienić planetę na lepsze.

Mile widziani również nauczyciele z uczniami przedszkoli i szkół podstawowych.

Wymagana rezerwacja: tel. 71 341 80 02, +48 608 432 224

Udział płatny – bilet w cenie 18 zł.

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29A
Więcej informacji

fot. mat. prasowe

Psy opanują Partynice – zawody agility

Już w ten weekend aż 100 psów wraz ze swoimi przewodnikami, pojawi się na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych. Na terenie hali będzie można spotkać przedstawicieli kilkunastu ras (m.in. border collie, owczarki belgijskie czy szetlandzkie, boston teriery, grzywacze chińskie). Oprócz tego podczas zawodów agility będzie możliwość podziwiania mniej znanych ras – papilon, musi, schipperke, nagi pies peruwiański.

Co to jest agility? To widowiskowa dyscyplina sportowa, w której pies prowadzony przez swojego przewodnika ma za zadanie pokonanie toru przeszkód. Aby wygrać ważne jest tempo i poprawność przebiegu. Psy startują w trzech kategoriach związanych ze wzrostem psa, a tory przeszkód oznaczone są innym stopniem trudności.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Start codziennie o 16.00.

Tor wyścigów konnych, ul. Zwycięska 2

fot. mat. prasowe

Warsztaty Kulinarne dla najmłodszych

W tę sobotę odbędą się wyjątkowe warsztaty – w żłobku. Mali uczestnicy poznają nowe smaku: przygotują zdrowe kulki mocy, a także smakowity deser na bazie owoców i jogurtu.

W zajęciach mogą wziąć udział dzieci w wieku 2-7 lat – wymagane zdolności motoryczne.

Podczas warsztatów dzieci będą korzystały z takich produktów jak mleko, orzechy.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana rezerwacja do 29 marca (piątek): tel. +48 881 969 480

Udział w warsztatach płatny – 30zł/dziecko, 25zł/dziecko w przypadku rodzeństwa. Płatność na miejscu kartą lub gotówką.

Żłobek Bliskości, Aleja Lipowa 15/1
Więcej informacji

fot. mat. prasowe

Wrocławskie Targi Plakatu i Ilustracji

Dawniej plakat był uznawany za narzędzie manipulacji i propagandy. Współcześnie nie stanowi jedynie miejsca informowania o wydarzeniach, ale stał się także elementem wystroju wnętrza. Stał się pomostem między kulturą a sztuką.

Z tej racji w weekend każdy bezpłatnie będzie miał okazje uczestniczyć we Wrocławskich Targach Plakatu i Ilustracji. Wystawa odbędzie się w Centrum Kultury Czasoprzestrzeń, a uczestnicy zobaczą plakaty graficzne i typograficzne, dzieła sztuki wyrażające różne style – minimalizm, czerń, geometrię.

Otwarte w godzinach 11.00 – 18.00.

Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1-3
Więcej informacji

fot. mat. prasowe

Warsztaty dla dzieci: czary, mary i zjawy

Czy w Muzeum Sztuki Współczesnej mogą mieszkać dziwne stwory, mary albo zjawy? Kim jest rogata postać z obrazu Jana Lebensteina?

Podczas zajęć odkryjemy, czym są bestiariusze oraz jakimi stworami fascynował się artysta. Wspólnie poszukamy miejsc w Muzeum, w których mogą kryć się ci fantastyczni mieszkańcy. Cykl „(Nie)dzielny poranek”.

Warsztaty są skierowane dla dzieci w wieku 3-5 lat.

Udział jest płatny – wstęp z biletem za 3zł. Obowiązują zapisy: tel. 71 712 71 81 lub edukacja.pawilon@mnwr.pl.

Start 31 marca o 11.00.

Pawilon Czterech Kopuł, ul. Wystawowa 1

fot. mat. prasowe

AIR Wro Talks 4.0

Rusza czwarta edycja międzynarodowej konferencji AIR Wro Talks. Ostatni weekend marca będzie niepowtarzalną okazją do rozmów na temat Brexitu oraz jego wpływu na wspólnotę europejską, receptach przeciwko mowie nienawiści oraz roli narodowych instytucji promujących kulturę we współczesnym świecie.

Hasłem tegorocznej edycji są granice. W panelach dyskusyjnych wezmą udział znakomicie gości, twórcy i przedstawiciele europejskich instytucji kultury. Zaprezentują się również wrocławscy artyści.

Konferencja jest organizowana przez Strefę Kultury Wrocław. Spotkania odbędą się głównie w Barbarze przy ul. Świdnickiej 8B.

Udział w dyskusjach jest bezpłatny, na panele dyskusje i wykłady obowiązują zapisy.

Barbara, ul. Świdnicka 8B
Program

fot. mat. prasowe

Wrocławscy Ulicożercy – edycja specjalna

Edycja specjalna Wrocławskich Ulicożerców będzie towarzyszyła festiwalowi Wrocławska Feta. Festiwal Piwa, Wina i Sera.

W weekend 29-31 marca w jednym miejscu zgromadzą się foodtrucki, piwowarstwo, winiarstwo oraz serowarstwo. Gościom zostaną zaprezentowane nowe smaki, a ich twórcy podzielą się swoją wiedzą i pochwalą osiągnięciami. Uczestnicy festiwalu poznają tradycję i historie browarnictwa, a także przejdą się szlakiem regionalnego winobrania.

Godziny otwarcia:

Piątek: 17.00 – 22.00
Sobota: 11.00 – 22.00
Niedziela: 11.00 – 18.00

Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1-3

fot. mat. prasowe

Dni Podróżnika 2019

Kolejna edycja Dni Podróżnika będzie świetną okazja do spotkań ze wspaniałymi podróżnikami, jak i poznania pełnych inspiracji historii. Uczestnicy spotkają m.in. Tomasza Michniewicza, Monikę Masaj, Mateusza Waligórę, Czarka Stacewicza.

Na odwiedzających festiwal jak zwykle będzie czekała strefa chilloutu z fotobudką, strefia gier, food trucki i konkursy z nagrodami. Oprócz tego liczne warsztaty i panele dyskusyjne.

Udział bezpłatny.

Uniwersytet Ekonomiczny, budynek CKU, ul. Kamienna 57/59
Więcej informacji

fot. mat. prasowe

Wrocławska Feta. Festiwal Piwa, Wina i Sera

29-31 marca odbędzie się „Wrocławska Feta”, czyli pierwsza edycja Wrocławskiego Festiwalu Piwa, Wina i Sera. Wydarzenie połączy trzy niezwykłe kultury smaku i aromatu, które spotkają się w gościnnych murach hali starej Zajezdni Tramwajowej.

W jednym miejscu piwowarstwo, winiarstwo oraz serowarstwo zaprezentuje swoje osiągnięcia oraz podzieli się historią. Podczas Festiwalu przybliżymy tradycję i historię browarnictwa. Przejdziemy szlakiem winobrania w regionie. Rozsmakujemy odwiedzających w serach rzemieślniczych.

Festiwal, poza formą sprzedażową, połączy siły kilku inicjatyw – jak na przykład Stowarzyszenie Winnic Dolnośląskich, Stowarzyszenie Serowarów Farmerskich i Zagrodowych. Wydarzeniu towarzyszyć będą panele dyskusyjne, warsztaty oraz foodpairingi.

Udział bezpłatny

Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1-3
Więcej informacji

fot. mat. prasowe

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKrasnoludki z gitarą opanują Wrocław! Niedzielny happening na placu Solnym
Następny artykułPierwszy Park Śniadaniowy we Wrocławiu! [MIEJSCE, TERMINY, ATRAKCJE]
Odkryj Wrocław na nowo