60 godzin grania non stop – wrocławianie przejdą Cyberpunk 2077, aby zebrać pieniądze na egzoszkielet

0

W dniu najgorętszej premiery roku – 10 grudnia – przez prawie trzy doby bez przerwy wrocławianie będą grać w Cyberpunk 2077, aby zebrać fundusze na pierwszy we Wrocławiu egzoszkielet.

W serwisie Twitch.tv będzie można śledzić transmisję na żywo i wpłacać pieniądze na nowoczesną ortezę, która pomoże stanąć na nogi osobom z porażeniem lub niedowładem nóg. Do zebrania jest 500 tys. złotych.

 Świat, w którym każdy może zmodyfikować swoje ciało tak, by zyskało nadludzkie możliwości to uniwersum Cyberpunk 2077 – gry, na której premierę czekają gracze na całym globie. Ta futurystyczna wizja nie jest jednak tylko fantazją – już dziś istnieją technologiczne rozwiązania, które pozwalają na wzmocnienie możliwości ludzkiego ciała lub pomagają w przywróceniu tych utraconych. Zainspirowani grą pracownicy wrocławskiego operatora społecznościowego Mobile Vikings postanowili sprowadzić do Wrocławia pierwszy egzoszkielet – dynamiczną ortezę w formie bionicznego szkieletu, która pozwala spełnić marzenie dla wielu wcześniej nieosiągalne – znów stanąć na nogi. Dzięki rehabilitacji z użyciem egzoszkieletu osoby z porażeniem lub niedowładem nóg mogą nauczyć się chodzić od nowa. W całej Polsce jest obecnie tylko kilka sztuk tych urządzeń, w tym ani jednego we Wrocławiu i okolicach.  – Chcemy, by egzoszkielet pojawił się w naszym mieście i pomagał w odzyskiwaniu sprawności podopiecznym Fundacji SENSoR we Wrocławiu, która jest beneficjentem naszej zbiórki – mówi Karolina Marciniak, jedna z pomysłodawczyń akcji.

Fundacja SENSoR od lat aktywizuje dolnośląską społeczność osób niepełnosprawnych. Teraz ma niepowtarzalną szansę na rehabilitację podopiecznych dzięki egzoszkieletowi. Korzyści wynikających z pionizacji i chodzenia w nowoczesnej ortezie jest bardzo wiele. – Najważniejsze i prawie natychmiast zauważalne są zmiany w perystaltyce i ukrwieniu. Następuje poprawa krążenia, szybciej goją się skaleczenia i drobne rany. Podczas rehabilitacji wypracowujemy prawidłowy wzorzec kroku i w bardziej naturalnej pozycji rozciągamy mięśnie, niwelując przykurcze – tłumaczy Łukasz Siemież, założyciel Fundacji Sensor, instruktor aktywnej rehabilitacji i terapeuta funkcjonalny, który sam korzystał z egzoszkieletu. – Dzięki wpięciu w egzoszkielet mogłem przypomnieć sobie, jak to jest widzieć świat na stojąco. Była to dla mnie potężna, niezwykle poruszająca zmiana – dodaje.

Oglądaj Cyberpunk, wpłacaj i pomagaj!

Aby dołączyć do zbiórki, wystarczy wejść 10 grudnia na platformę streamingową Twitch.tv (Twitch.tv/MobileVikings), na której – w dniu globalnej premiery Cyberpunk 2077 – wrocławianie podejmą próbę przejścia gry bez robienia przerw. Zajmie to około 50-60 godzin. Przebieg gry będzie relacjonowany 24/h. Aby wpłacić pieniądze na zakup egzoszkieletu, nie trzeba się rejestrować. Wpłat dokonywać będzie można aż do zakończenia gry. Liczy się każda suma.

Więcej informacji: https://blog.mobilevikings.pl/cyberpunk/

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRok po Noblu: spotkanie z Olgą Tokarczuk, koncert i ogłoszenie wyników konkursów
Następny artykułGwiazdkowe prezenty i dekoracje świąteczne – gdzie kupisz tanio we Wrocławiu?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.