Wrocław jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiadomo, co znajdziesz za rogiem. Dlatego chodząc po wrocławskich ulicach, trzeba cały czas zachowywać czujność, aby niczego nie przegapić. Zobaczcie 6 miejsc, które zachwycają, a które można przeoczyć.

Koronkowa brama

Koronkowa brama lub też Brama do wszystkiego to mural znajdujący się przy ulicy Gliniana 48. Artystkę i autorkę dzieła – NeSpoon – zainspirowały słynne koronki z Koniakowa. W górnej części muralu zamontowana została fotokomórka, dzięki której zawsze można podziwiać to dzieło w pełnej krasie. Koniecznie musicie zobaczyć to miejsce późnym wieczorem, gdy będzie już ciemno. Wręcz przeniesie Was do innego, delikatnego świata.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Dorota Kuczkowska (@dorotalk)

Secesyjna kamienica przy ul. Prusa 5

Ta niezwykła kamienica położona u zbiegu ulic Prusa i Świętokrzyskiej przyciąga wzrok przechodniów, wyróżniając się na tle pozostałych budynków. Kamienica powstała w 1902 roku za sprawą inwestora i architekta Bruno Löffenholz, jednak jej przepiękna fasada nie jest jego dziełem. Za wygląd frontu odpowiadał Wilhelm Heller. Trzeba przyznać, że miał doskonały pomysł na elewację, bo zachwyca ona do dziś.

Szczególną uwagę zwróćcie na polichromię znajdującą się w górnej części budynku. Warto wytężyć wzrok, bo jest co podziwiać.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez anna (@anna_seven_o)

Muzeum Sztuki Cmentarnej

Miejsce zarazem niezwykle klimatyczne i piękne. Założony w XIX wieku Stary Cmentarz Żydowski przy ulicy Ślężnej 37/39 to wyjątkowy zespół rzeźby nagrobnej i małej architektury. Położony na uboczu Cmentarz, często bywa pomijany przez turystów, ale również i mieszkańców, niesłusznie.  

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @stary_cmentarz_zydowski

Rowerowa klatka schodowa

Nadodrzańskie kamienice nie przestają zachwycać. Dziś Waszej uwadze polecamy niepozorną kamienicę przy ul. Dubois 16. Pomiędzy kolejnymi piętrami znajdziecie instalacje wykonane z pomalowanych na biało i czarno rowerów. Trudno trafić tam przez przypadek, dlatego powtarzamy: Dubois 16 – klatka schodowa, jakiej nie ma nigdzie indziej.

Galeria neonów

Po zmroku właśnie tu poczujesz się jak w Las Vegas. Galeria znajduje się przy ul. Ruskiej 46C i robi niesamowite wrażenie. Neonowe światła nadają temu miejscu niepowtarzalnego klimatu oraz piękna. Tu wyjdzie każde zdjęcie!

Karuzela w Ogrodzie Staromiejskim

Na terenie Ogrodu Staromiejskiego znajdziecie śliczną karuzelę w stylu francuskim. W górnej części karuzeli umieszczono namalowane ręcznie obrazy, przedstawiające wrocławskie zabytki. Doskonałe miejsce do wspólnych zdjęć, nie tylko dla rodziców z dziećmi.  

fot. Małgorzata Braszka

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Odkryj 5 najbardziej klimatycznych wrocławskich uliczek! Ukryte miejsca we Wrocławiu

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWe Wrocławiu powstają Zagrywki – ogromny bar i centrum rozrywki w jednym!
Następny artykułIle kosztuje miasto? Budżet Wrocławia 2023 + KALKULATOR
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.