6 najlepszych rzeczy we Wrocławiu, które zrobisz mając zaledwie 20 zł w kieszeni

0

Zbliża się koniec miesiąca, a Ty chcesz zrobić coś ciekawego? Masz niewielki budżet, a pragniesz rozrywki, która nie tylko będzie niebanalna, ale nie uszczupli Twojego portfela? We Wrocławiu to możliwe!

Podpowiemy Ci, co możesz zrobić we Wrocławiu, mając zaledwie 20 zł w kieszeni. 

Skorzystaj z darmowych wejść!

Podobnie jak w przypadku wielu innych miast w Polsce, we Wrocławiu również skorzystasz z darmowych wejściówek w wybrany dzień tygodnia do różnych instytucji kulturalnych.

A jest ich wcale niemało i niemal każdego dnia tygodnia możesz bezpłatnie zwiedzić najciekawsze muzea we Wrocławiu!

  • We wtorek możesz odwiedzić Muzeum Sztuki Współczesnej Pawilon Czterech Kopuł (ul. Wystawowa 1) z wystawą stałą, która obejmuje zbiór sztuki polskiej z XX i XXI wieku.
  • W środę z powodzeniem możesz odwiedzić Muzeum Architektury (ul. Bernardyńska 5) i Muzeum Poczty i Telekomunikacji (ul. Zygmunta Krasińskiego 1).
  • W czwartki za darmo można wejść na teren Muzeum Sztuki Cmentarnej przy Starym Cmentarzu Żydowskim.
  • W sobotę natomiast możesz odwiedzić Muzeum Narodowe i Muzeum Etnograficzne.
  • Jeśli natomiast nie możesz sobie pozwolić na odwiedzenie tych miejsc w tych konkretnych dniach, to z powodzeniem za bilety do każdego z tych miejsc zapłacisz mniej niż 20 zł. Za tę kwotę zwiedzisz także Muzeum Pana Tadeusza (Rynek 6). 
fot. Pawilon Czterech Kopuł

A może spacer?

Wrocław obfituje także w liczne założenia parkowe, do których wstęp w większości jest bezpłatny. Z powodzeniem możesz więc wybrać się na spacer do Parku Zachodniego, Parku Południowego, Parku Grabiszyńskiego, Stanisława Tołpy, Leśnickiego czy Parku Szczytnickiego, a także wielu innych mniejszych parków na terenie Wrocławia.

Ciekawy spacer możesz odbyć również wzdłuż Odry w miejscach do tego przeznaczonych, np. w okolicach bulwarów Xawerego Dunikowskiego czy Marii i Lecha Kaczyńskich. Jeśli natomiast te malownicze miejsca nie do końca Cię satysfakcjonują, to mniej niż 20 zł zapłacisz za bilet wstępu do Ogrodu Japońskiego.

Jest on czynny od 1 kwietnia do 30 października codziennie w godzinach 9.00-19.00. Jednorazowy bilet normalny kosztuje 15 

Poszukaj wrocławskich Krasnali!

Krasnale, rozsiane po całym Wrocławiu od wielu lat są symbolem i atrakcją turystyczną Wrocławia. Za mniej niż 20 zł możesz kupić specjalną mapę z zaznaczoną lokalizacją poszczególnych krasnali.

Jest ich w mieście już ponad 500, a ich liczba ciągle się zwiększa, zabawa więc w zasadzie nigdy się nie kończy. Taka trasa to doskonała rozrywka nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych za niewielkie pieniądze.

Odwiedź Dzielnicę Czterech Wyznań

Jeśli cenisz sobie różnorodność i chcesz poczuć klimat dawnego, multiwyznaniowego Wrocławia, koniecznie odwiedź Dzielnicę Czterech Wyznań, znajdującą się w rejonie ulic Włodkowica oraz św. Antoniego. W najbliższej okolicy znajdziesz cztery świątynie: katolicki kościół pw. św. Antoniego z Padwy, ewangelicko-augsburski kościół Opatrzności Bożej, synagogę pod Białym Bocianek oraz prawosławny sobór Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy.

Każde z tych miejsc można zwiedzać za darmo, a okolicę ożywiają liczne kawiarnie. 

Pokazy fontanny multimedialnej oraz kina plenerowe

Na te atrakcje musisz poczekać do wiosny.

Sezon wiosenno – letni to czas, kiedy miasto budzi się kulturalnie po zimowym letargu. Działa wtedy wiele kin plenerowych, a także plenerowych pokazów teatralnych. W tym okresie warto również odwiedzić pokazy fontanny multimedialnej na Pergoli w Parku Szczytnickim w okolicy Hali Stulecia i Ogrodu Japońskiego. Pokazy z użyciem zsynchronizowanych z muzyką natrysków możesz zobaczyć od maja do października w godzinach od 10:00 do 20:00, często odbywają się również pokazy specjalne i pokazy tematyczne.

Ponieważ są to atrakcje darmowe, to z powodzeniem możesz wtedy skorzystać z oferty licznych stoisk gastronomicznych w okolicy – cena produktów waha się w okolicach 20 zł. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak fajnie spędzić czas we Wrocławiu, nie wydając przy tym ani złotówki? 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułW Tłusty Czwartek słodkie świętowanie w Aquaparku. 15 zł za bilet na 15 urodziny!
Następny artykułMistrzowska sztuka tatuażu i zabytkowe amerykańskie pojazdy – weekend w Hali Stulecia!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.