6 mln złotych na remont wrocławskich zabytków w 2018r – sprawdź jakich

0
fot. victooriara

Dziś w Synagodze Pod Białym Bocianem odbyło się uroczyste wręczenie umów dotacyjnych na remont wrocławskich zabytków w 2018 roku. Dofinansowanie o łącznej wysokości  blisko 6 mln złotych z budżetu Miejskiego Konserwatora Zabytków w 2018 roku  otrzymały 44 organizacje pozarządowe.

Pieniądze zostały przeznaczone m.in. na kolejny etap remontu elewacji kościoła św. Wojciecha, konserwację witraży  w kościele ewangelicko-augsburskim, rewaloryzację zabytkowych pomieszczeń Synagogi pod Białym Bocianem, prace  restauracyjno-konserwatorskie przy lożach profesorskich w Auli Leopoldina, kontynuację rozpoczętej w 2016 roku rewitalizacji Fortu Piechoty przy ul. Pełczyńskiej,  konserwację i remont wnętrza tramwaju Baba Jaga z 1925 roku, ratunkowy remont elewacji kościoła p.w. Św. Anny (XIV w.), Prace konserwatorskie i restauratorskie przy pomniku św. Jana Nepomucena oraz ogrodzeniu pomnika Matki Bożej z Dzieciątkiem i przed kościołem św, Maurycego we Wrocławiu,  remont elewacji kościoła p.w. św. Michała Archanioła we Wrocławiu, Remont wnętrza kościoła p.w. św. Stanisława, Doroty i Wacława, konserwacja i rewaloryzacja Holownika Parowego Nadbor 2018.

1609

Podczas spotkania Miejski Konserwator zabytków Agata Chmielowska  przedstawiła również prace, które zostały wykonane w 2017 roku.

–  Dzięki temu, że Miasto od lat  konsekwentnie  przeznacza środki na ochronę i konserwację zabytków, przez kilkanaście lat udało się wykonać wiele prac zarówno w monumentalnych obiektach sakralnych, jak i w kamienicach czy w nietypowych obiektach, takich jak barki czy tramwaje.  Wspieramy finansowo te działania, ponieważ zabytki to duma i siła Wrocławia, dziedzictwo, które chcemy przekazać następnym pokoleniom w dobrym stanie – powiedział wiceprezydent Adam Grehl.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułFestiwal Wachlarz – jedno z największych w Polsce spotkań podróżników, reporterów, fotografów i ludzi ciekawych świata
Następny artykułGdzie na Noc Muzeów we Wrocławiu? [adresy, atrakcje, dojazdy]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.