5 powodów, dla których warto jesienią odwiedzić Hotel Dębowy w Górach Sowich

0

Zaledwie 60 km od Wrocławia, u podnóża malowniczych Gór Sowich, znajduje się Hotel Dębowy Biowellness & Spa. Ten zabytkowy kompleks pałacowo-parkowy ma w sobie wszystko, by odkryć piękną stronę jesieni.

Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić Dębowy o tej porze roku!

3. Rytuały saunowe i chłodzenie w biostawie pomogą zahartować organizm

Nagrzewanie ciała w saunie, a potem stopniowe schładzanie, wywołuje wiele pozytywnych efektów w organizmie. Przede wszystkim to świetna forma relaksu dla osób, które chcą wzmocnić swój układ immunologiczny, zwiększyć zdolność do radzenia sobie ze zmianami pogodowymi i uodpornić się na jesienno-zimowe choroby. W Dębowym znajdziemy idealną przestrzeń do praktykowania zdrowej sztuki saunowania.

Częścią Hotelu Dębowego jest Apiforium, saunowa strefa regeneracji i redukcji stresu położona w sercu zabytkowego parku. Wyjątkowość metody Apiforium polega na połączeniu sauny z aromaterapią. Do seansów zapachowych wykorzystuje się olejki eteryczne zawarte w miodach oraz wiórkach leśnych drzew. Najważniejszy punkt Apiforium stanowi event sauna, czyli tradycyjna, drewniana sauna inspirowana kulturą kąpielową wschodniej i północnej Europy. Integralnym elementem prawidłowego saunowania jest chłodzenie. W ten roli doskonale sprawdza się biostaw kąpielowy, w którym woda uzdatniana jest naturalnie.

Poprzedni artykułRozmowy o różnych obliczach sztucznej inteligencji – za nami Made in Wroclaw 2021!
Następny artykułJak dojechać na wrocławskie cmentarze – Wszystkich Świętych
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.