5 powodów, dla których warto jesienią odwiedzić Hotel Dębowy w Górach Sowich

0

Zaledwie 60 km od Wrocławia, u podnóża malowniczych Gór Sowich, znajduje się Hotel Dębowy Biowellness & Spa. Ten zabytkowy kompleks pałacowo-parkowy ma w sobie wszystko, by odkryć piękną stronę jesieni.

Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić Dębowy o tej porze roku!

2. Park skąpany w złotych barwach zachwyci Cię magicznym klimatem

Zabytkowe budynki Hotelu Dębowego otacza 10-hektarowy park, w którym spotkać można pomniki przyrody i pergolę z grabów. Spacerując po tym terenie czuć klimat angielskich przypałacowych ogrodów. Jeszcze bardziej magicznie robi się, gdy następuje eksplozja jesiennych kolorów. To otoczenie wpływa kojąco nie tylko na zmysły. Dębowy może pochwalić się mikroklimatem, który działa dobroczynnie na układ oddechowy. Niegdyś właśnie w tym miejscu funkcjonowała placówka lecznicza, należąca do Państwowego Zespołu Prewentoriów, do której przyjeżdżały dzieci z różnych części kraju.

Poprzedni artykułRozmowy o różnych obliczach sztucznej inteligencji – za nami Made in Wroclaw 2021!
Następny artykułJak dojechać na wrocławskie cmentarze – Wszystkich Świętych
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.