5 najpiękniejszych miejsc w Górach Izerskich, które musisz odwiedzić!

0

Góry Izerskie są coraz częściej wybieranym kierunkiem do zwiedzania przez turystów. Miejscowości takie jak Szklarska Poręba czy Świeradów-Zdrój są miejscami najbardziej obleganymi, zarówno w zimie, jak i w lecie. Góry Izerskie znajdują się w Sudetach Zachodnich, na terenie Czech i Polski. Nie są one zbyt wysokie, ale przyciągają niesamowitymi widokami oraz cudownymi miejscami – przyjaznymi i inspirującymi.

Które miejsca są warte zobaczenia? Przygotowaliśmy dla Was 5 najpiękniejszych miejsc w Górach Izerskich. Jeżeli wybieracie się na wycieczkę z rodziną czy przyjaciółmi, to ten kierunek będzie dla Was idealny do odpoczynku!

Z powrotem

1. Izerski Park Ciemnego Nieba

Park powstał w 2009 roku. Jest to obszar transgraniczny, przy jego utworzeniu współpracowały organizacje z Republiki Czeskiej i Polski. Celem jego istnienia jest zachowanie nocnego nieba wolnego od nadmiaru sztucznego światła, dzięki czemu możliwe jest obserwowanie gwiazd. Park ma też skupiać uwagę na ochronie środowiska nocnego.

W nocy można podziwiać gwieździste niebo, którego widoczność jest prawie 40 razy większa niż w dużym mieście. W pogodną noc widać prawie 4000 gwiazd i Drogę Mleczną. To perełka i jedno z bardziej klimatycznych miejsc w Górach Izerskich, które koniecznie trzeba zobaczyć!

Lokalizacja: 29019, Mirsk (górna, graniczna część doliny Izery i dolina Jizerki)

5 najpiękniejszych miejsc w Górach Izerskich
Fot. fb/Izerski Park Ciemnego Nieba
Z powrotem
Poprzedni artykuł5 najbardziej instagramowych miejsc we Wrocławiu!
Następny artykuł3 pomysły na cykorię: właściwości cykorii i pomysły na lekkie dania