5 najpiękniejszych miejsc w Górach Izerskich, które musisz odwiedzić!

0

Góry Izerskie są coraz częściej wybieranym kierunkiem do zwiedzania przez turystów. Miejscowości takie jak Szklarska Poręba czy Świeradów-Zdrój są miejscami najbardziej obleganymi, zarówno w zimie, jak i w lecie. Góry Izerskie znajdują się w Sudetach Zachodnich, na terenie Czech i Polski. Nie są one zbyt wysokie, ale przyciągają niesamowitymi widokami oraz cudownymi miejscami – przyjaznymi i inspirującymi.

Które miejsca są warte zobaczenia? Przygotowaliśmy dla Was 5 najpiękniejszych miejsc w Górach Izerskich. Jeżeli wybieracie się na wycieczkę z rodziną czy przyjaciółmi, to ten kierunek będzie dla Was idealny do odpoczynku!

2. Wysoka Kopa

To najwyższy szczyt Gór Izerskich i dziesiąty pod względem wysokości szczyt należący do Korony Gór Polski. Na górę (1126 m) prowadzi wiele malowniczych, niezwykle urokliwych tras. Można wejść na nią np. od strony Szklarskiej Poręby lub z Rozdroża Izerskiego (czas około 5 godzin).

Wspinając się na szczyt trzeba pamiętać o zmiennej temperaturze. Im wyżej, tym chłodniej. Hala Izerska należy do miejsc, gdzie zimą temperatura jest najniższa w całej Polsce. Trasę możecie pokonać z całą rodziną.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Piotr (@pietrek_traveler)

Poprzedni artykuł5 najbardziej instagramowych miejsc we Wrocławiu!
Następny artykuł3 pomysły na cykorię: właściwości cykorii i pomysły na lekkie dania