5 miejsc w okolicy Wrocławia na jednodniowy wyjazd z dziećmi

0
www.muzeum-lubin.pl

Wakacje w pełni i często pytacie o to, gdzie wybrać się z dziećmi, by zagospodarować im te letnie długie dni. Przychodzimy z pomocą i propozycją 5 wyjazdów w okolice Wrocławia (do 1h drogi), gdzie spędzicie aktywnie czas i nie będziecie się nudzić!

Te 5 miejsc w okolicach Wrocławia polecane są w szczególności dla rodzin z dziećmi – nawet tymi najmłodszymi. Wiele zlokalizowanych jest na pięknych terenach, w otoczeniu przyrody.

1. Park Wrocławski i Leśny w Lubinie

Znajdziemy tu świetnie zachowany park dinozaurów, mini zoo czy wiejską zagrodę i plac zabaw. Jednym słowem macie cały dzień zapełniony zwiedzaniem ponad 14 ha Parku Wrocławskiego w Lubinie.

Godziny otwarcia:

  • styczeń-marzec 7.00-18.00
  • kwiecień-maj 7.00-20.00
  • czerwiec-wrzesień 7.00-21.00
  • październik 7.00-20.00
  • listopad-grudzień 7.00-18.00

Odległość od Wrocławia: około 102 km (ul. Wrocławska 1)
Bilety: wejście bezpłatne
Więcej informacji: strona internetowa

2. Park Szczodre

Znajdziemy tu wiele atrakcji dla dzieci, między innymi: labirynt, wiklinowa wioska, wodny plac zabaw, linowy plac zabaw, trampoliny i wiele innych. A to wszystko kompletnie za darmo. Ponadto skorzystać możemy ze świetnych ścieżek edukacyjnych i sportowych, więc jak najbardziej można zabrać ze sobą na przykład rower. Temu parkowi o powierzchni 28 ha zawdzięczać możecie cudownie spędzony weekend, gwarantujemy, że będziecie chcieli odwiedzić go jeszcze nie raz.

Odległość od Wrocławia: około 18 km
Bilety: wejście bezpłatne
Więcej informacji: bezpłatny parking, trasy rowerowe, strefy piknikowe i grillowe, siłownia na świeżym powietrzu.

3. Cicho-Sza Agroturystyka

W tym miejscu możesz zarezerwować sobie nawet kilka dni swojego urlopu, ponieważ oferta obejmuje także nocleg w jednej z Chat (kowala, cieśli i chata rybaka, koniarza). Dostępne tam są także inne atrakcje niż jazda konna jak na przykład przejażdżka bryczką, wynajęcie bryczki czy chociażby mini zoo, które zamieszkują między innymi strusie i lamy.

Odległość od Wrocławia: około 90 km
Bilety: Pobyt jednodniowy bez noclegu
osoba dorosła – 20 zł
dziecko – 15 zł
dzieci do 3 roku życia – wstęp wolny

Więcej informacji: strona internetowa

4. Zielona Oliwka

Cudownym miejscem do spędzenia wolnego czasu w rodzinnej atmosferze. Świetną atrakcją są między innymi gadające drzewa, mini zoo czy park linowy oraz trampoliny. Ponadto w weekendy zastaniemy tam także dmuchańce.

Odległość od Wrocławia: około 15 km (ul. Rzeczna 58)
Bilety:
poniedziałek-piątek: bezpłatne
weekend oraz dni świąteczne: dzieci do 2 roku życia wejście bezpłatne; dzieci do 16 roku życia 20 zł; dorośli, rodzice oraz opiekunowie prawni 5 zł;
wstęp na zjeżdżalnię wodną (poniedziałek-piątek): dzieci do 16 roku życia 20 zł; dorośli, opiekunowie prawni i rodzice 5 zł;
dodatkowa opłata za wniesienie własnego grilla: 30 zł

Godziny otwarcia: 11.00-22.00

Więcej informacji: strona internetowa

5. Arboretum Leśne w Sycowie

Jest to ogród leśny, w którym kolekcjonowane są przeróżne odmiany drzew i krzewów oraz prowadzone są tam badania przyrodnicze i hodowla roślin. Magiczne miejsce, które obejmuje powierzchnię blisko 650 ha i jest jednym z największych ogrodów botanicznych w Polsce. Zdecydowanie warto odwiedzić to piękne miejsce.

Odległość od Wrocławia: około 60 km
Bilety: dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny; ulgowe 3 zł; dla dorosłych 5 zł

Godziny otwarcia: kasy poniedziałek-piątek 9.00-15.00, weekendy 9.00-16.00; na terenie ogrodu można przebywać do godziny 19.00.

Więcej informacji: strona internetowa

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, to zapraszamy także do zapoznania się z innymi naszymi tekstami: Najciekawsze miejsca do relaksu nad wodą na Dolnym Śląsku lub 4 ciekawe pomysły na jednodniowe wycieczki w okolicy Wrocławia.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPlanowany remont placu Jana Pawła II [HARMONOGRAM]
Następny artykułSilent Disco na Tamce już w sobotę!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.