4 miejsca na terenie Dolnego Śląska, w których poczujesz prawdziwie świąteczny klimat

0
fot. Hotel Dębowy

“Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta!” Nie trzeba wyruszać w podróż do Laponii, żeby poczuć prawdziwie świąteczny klimat. Zapach cynamonu, goździków i pomarańczy, kolędy i niespieszne, zimowe spacery – to nieodłączne atrybuty Bożego Narodzenia. Jakie miejsca warto odwiedzić, by poczuć trochę świątecznej magii?

Zdradzamy listę magicznych miejsc na terenie Dolnego Śląska rodem z baśni Andersena.

Jarmark Świąteczny we Wrocławiu

Najstarszy Jarmark w Europie odbywa się w Norymberdze. Co roku odwiedzają go miliony turystów, którzy podczas spaceru klimatycznymi, zabytkowymi uliczkami rozkoszują się aromatem pierników i grzanego wina. Jarmarki świąteczne zyskują na popularności również w Polsce, a najpiękniejszym mogą poszczycić się mieszkańcy Wrocławia. Swoją historią sięga aż XVI wieku. Kupowało się na nim wówczas pieczone jabłka, orzechy w miodzie, pierniki i marcepan. Obecnie został wzbogacony o wiele atrakcji, takich jak Galeria Mikołaja czy trzypoziomowy, bajkowy domek, w którym rozgrzejemy się grzańcem lub gorącą czekoladą. Pozycja obowiązkowa na mapie wszystkich miłośników Świąt Bożego Narodzenia, bez względu na wiek!

Lodowisko w Hali Orbita

Nie ma bardziej świątecznego miasta niż Nowy Jork, nie ma bardziej charakterystycznego miejsca niż nowojorskie lodowisko przy Rockefeller Center! Okazuje się jednak, że także we Wrocławiu możemy poczuć się niczym Kevin sam w domu. Wystarczy dobry nastrój i ciepły szalik, bowiem łyżwy możemy wypożyczyć na miejscu.

Hotel Dębowy

W ferworze świątecznych przygotowań odhaczamy kolejne punkty z listy produktów niezbędnych do przygotowania wigilijnej kolacji. A gdyby tak zapomnieć na chwilę o czekających nas obowiązkach i pozwolić sobie na chwilę tylko dla siebie? Hotel Dębowy to jedno z najbardziej urokliwych miejsc na Dolnym Śląsku, którego największe atuty – duży park i historyczne wnętrza – zapewniają prawdziwie świąteczny klimat. Dodatkowo, w każdą niedzielę, podczas odbywającego się cyklicznie tam jarmarku kupicie naturalne produkty do pielęgnacji ciała. Ostrzegamy, że przekroczenie progów Hotelu Dębowego jest niczym odkrycie tajemnego przejścia do Narnii – to miejsce tak magiczne, że nie chce się stąd wyjeżdżać!

Candy Shop Wrocław

Kto będąc dzieckiem nie marzył o wizycie w fabryce czekolady? Starsi z nas zaczytywali się w książce Roalda Dahla, młodsi zachwycali się filmową wizją wykreowaną przez Tima Burtona. W samym sercu wrocławskiego Rynku powstało miejsce,w  którym możemy poczuć się w jak w legendarnej fabryce słodyczy. Słodkie Czary to pierwsza oryginalna Manufaktura Cukierków i Lizaków na Dolnym Śląsku, w której wszystkie łakocie powstają według tradycyjnych receptur. W przestrzeni cukierni organizowane są bezpłatne pokazy, podczas których zobaczymy w jaki sposób przebiega produkcja wszystkich słodkości.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułGdzie kupić choinkę we Wrocławiu? Kup choinkę i pomóż dzieciom
Następny artykułGdzie zorganizować urodziny dla dzieci we Wrocławiu? [TOP 5 MIEJSC]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.