4 miejsca niedaleko Wrocławia, gdzie pojeździsz na nartach i snowboardzie

0

Sezon zimowy trwa w najlepsze, jednak niestety nie zawsze możemy sobie pozwolić na dłuższy urlop w górskim otoczeniu, zwłaszcza gdy już sam wyjazd w góry jest dość czasochłonny. Jest to problem nie tylko dla miłośników górskich krajobrazów, ale też rozkochanych w nartach i snowboardzie fanatyków białego szaleństwa.

Ponieważ tym drugim możemy pomóc, to poniżej przeczytacie o 4 miejscach położonych niedaleko od Wrocławia, które warto znać, jeśli chcecie zorganizować sobie krótszy wypad na stok.

Zieleniec Ski Arena

Zieleniec to jeden z popularniejszych ośrodków, jeśli szukacie stoku w pobliżu Wrocławia. Karnet normalny kosztuje od 60 do (jeśli wykupicie dostęp od razu na 6 dni) 830 PLN. Ośrodek oprócz dziennego dostępu do stoku oferuje także jazdy nocne. Możecie także zapisać się na kulig organizowany w okolicy. Wszyscy rozpoczynający swoją narciarską przygodę mogą skorzystać z oferty lokalnej szkółki.

Do Zieleńca dojedziecie w 1 godz. 50 min.

Czarna Góra

Resort w Czarnej Górze tętni życiem przez cały rok, bez względu na porę roku i warunki pogodowe. Tu pojeździcie nie tylko na nartach i snowboardzie, ale też na łyżwach, godzina na lodowisku to koszt 40 PLN. Jeśli zaś chodzi o stok, to najtańszy karnet normalny kosztuje 75 PLN, a najdroższy 6-dniowy 700 PLN. Ośrodek warto odwiedzić w nadchodzący weekend, a będziecie mogli powitać Nowy Rok na stoku.

Dojazd do Czarnej Góry powinien zająć wam niecałe 2 godziny.

Winterpol Karpacz Biały Jar

Ośrodek w Karpaczu działa przez cały rok, wiosną i latem oferuje m.in. urocze trasy spacerowe, teraz jednak skupimy się na ofercie zimowej, a w niej wypożyczalnia sprzętu, szkółka narciarska, Puchar Białego Jaru i stok. Cena karnetu to od 60 do 450 złotych, rozrzut jest bardzo duży, ale jest on spowodowany możliwością wykupienia karnetu na 6,5 dnia.

Według danych z Google Maps, dojazd powinien zająć 1 godz. 50 min.

Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzikowiec

Położony około 1,5 godziny drogi od Wrocławia ośrodek wyposażony jest w stok, na którym oprócz nart i snowboardu możecie skorzystać również z paralotni. Ceny karnetów normalnych wahają się od 42 do 96 złotych. Jeśli zabieracie ze sobą nowicjusza to będzie on mógł skorzystać z lekcji udzielanych przez profesjonalnych instruktorów. Oprócz stoku ośrodek oferuje takie atrakcje jak wieża widokowa, narciarskie trasy biegowe oraz strefę Kubuś Ski-fun dla najmłodszych.

Bezpiecznie na stoku – ubezpieczenia narciarskie

Oddając się białemu szaleństwu nie zapominajcie, że czy snowboard czy narty to jednak sporty podwyższonego ryzyka, a wypadek może się zdarzyć każdemu, bez względu na poziom waszych umiejętności. Tak jak na drodze nie możecie ręczyć za innego kierowcę, tak i na stoku również obowiązuje zasada ograniczonego zaufania. Ktoś może być zbyt pewny siebie, ktoś inny po prostu spanikuje, ale o wypadek nie jest trudno, dlatego tak jak i podróży, tak i na stoku warto zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo.

Przeglądając oferty ubezpieczeń turystycznych warto zwrócić szczególną uwagę na ubezpieczenia narciarskie. Niestety, nie każde ubezpieczenie turystyczne będzie uwzględniało wypadki podczas uprawiania sportu o wypadkach na stokach nie wspominając, jednak ubezpieczenia narciarskie w Kioskpolis.pl obejmują takie incydenty, a oferta jest rozsądna i godna polecenia, dlatego warto kliknąć w link.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMechanik samochodowy we Wrocławiu. Gdzie najlepiej oddać auto do naprawy? 
Następny artykułStąd krasnale wyszli, czyli jak Pomarańczowa Alternatywa obalała komunę we Wrocławiu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.