4 miejsca na Dolnym Śląsku, które musisz odwiedzić jesienią

0

Jesień to jedna z najpiękniejszych i najbardziej niedocenionych pór roku. Nie ma lepszego sposobu na jej rozpoczęcie niż wycieczka w miejsca, które najbardziej urzekają właśnie w tym okresie. Historyczne parki, nietypowy zamek czy wyprawa w kameralne, kojarzące się z krajobrazem Australii góry.

Sprawdźcie listę 4 miejsc na Dolnym Śląsku, które warto odwiedzić jesienią.

Z powrotem

1. Stare Miasto w Świdnicy

Oddalona o niecałe 60 kilometrów od Wrocławia Świdnica nie bez powodu nazywana jest perłą dolnośląskiego baroku – to jedno z najbardziej urokliwych miejsc regionu. Średniowieczny rynek zachwyca zwłaszcza jesienią. Warto udać się tu na spacer po Starym Mieście, odkrywając zdobiące fasady kamienic herby czy podziwiając niezliczone detale architektoniczne. Prawdziwa gratka dla wszystkich, którzy poszukują nowych miejsc z niepowtarzalnych klimatem. Niedaleko stąd do jednych z największych w Polsce winnic, w których właśnie zaczyna się winobranie.

Z powrotem
Poprzedni artykułRusza jubileuszowy Restaurant Week [ZAREZERWUJ STOLIK]
Następny artykułGdzie na weekend w okolicy Wrocławia? Atrakcje turystyczne w dawnym podwrocławskim uzdrowisku
Redaktor naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.