3 pomysły last minute na ferie we Wrocławiu!

0

Ferie zimowe w Polsce trwają w najlepsze. Gdzie spędzić ferie we Wrocławiu? Dla rodziców z niektórych województw to ostatni dzwonek, by zaplanować swoim pociechom atrakcje. Co zrobić, gdy rozrywek dla malucha musimy szukać w centrum miasta, blisko miejsca pracy?  Przedstawiamy 3 propozycje na aktywne spędzanie czasu.

Ostatnie sprawdziany, kartkówki i można cieszyć się wyczekiwanym 2-tygodniowym wypoczynkiem. Dla rodziców to jednak czas wielu wyzwań, w końcu dorośli nie mają wolnego, a nie każdy może polegać na wsparciu dziadków. Z pomocą przychodzi wiele organizacji, klubów sportowych czy miejskich ośrodków kultury. Organizują one w tym czasie mnóstwo inicjatyw dla najmłodszych. W ofertach można przebierać: od warsztatów praktycznych, przez odkrywanie na nowo miejskich atrakcji, po zimowe szaleństwo na sankach czy lodowisku. – Ferie zimowe to dobra okazja, by pokazać najmłodszym, że sport może też przynosić dużo frajdy. Aktywność sportowa to dużo lepsza alternatywa niż wielogodzinne przesiadywanie przed telewizorem czy tabletem. Kto wie, może jeden trening to początek przygody i nowej pasji – mówi Michał Zamęcki, trener w Judo Tigers, największej sieci klubów sportowych judo dla dzieci i młodzieży na Dolnym Śląsku. Pomysłów nie brakuje, a czasu na zapełnienie kalendarza coraz mniej. Oto 3 propozycje, na które warto zwrócić uwagę w swoim mieście.

Kultura na wyciągnięcie ręki

Miejskie Domy Kultury to prawdziwa skarbnica pomysłów dla dzieci. Ośrodki proponują szeroki wachlarz zajęć, m.in. warsztaty muzyczne, kółka teatralne, naukę rzemiosła, a także integracyjne aktywności, takie jak gry strategiczne (szachy) i planszowe, czy wspólne czytanie i oglądanie bajek. Bardzo często zajęcia organizowane są również w formie wycieczek do innych punktów miasta. To stanowi świetną okazję do lepszego zapoznania dziecka z okolicą i najważniejszymi zabytkami w rodzinnym mieście. Największą zaletą miejskich MDK-ów jest ich lokalizacja, gdyż zazwyczaj znajdują się one w samym centrum. Planując ferie, warto zwrócić uwagę, czy konieczne jest wcześniejsze zapisanie dziecka na konkretne zajęcia i czy są one płatne. Coraz więcej miejsc organizuje jednak zupełnie darmową animacje czasu dla najmłodszych w nieograniczonych ilościowo grupach.

Zobacz więcej: tutaj

A może judo?

Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że sztuki walki nie są odpowiednią dyscypliną dla dzieci, to całkowicie mylne odczucie. Taekwondo, karate, czy jiu-jitsu to dziedziny, które można trenować już od najmłodszych lat. Świetnie wpływają na rozwój dziecka. W poszukiwaniu sportowych wrażeń dla malucha warto zwrócić  szczególną uwagę na judo. To sport, który poprawia kondycję oraz dba o prawidłowy rozwój postawy ciała i angażuje wszystkie mięśnie. Ponadto, to świetna okazja, by nasza pociecha spędziła czas z rówieśnikami w ciekawy, a co najważniejsze – zdrowy i aktywny sposób. – Judo to zdecydowanie sport dla każdego. Mogą go trenować już nawet czterolatki. Na pierwsze zajęcia nie trzeba się specjalnie przygotowywać, wystarczy prosty strój sportowy: koszulka i wygodne dresy. Obuwie nie jest konieczne, ponieważ zajęcia odbywają się na specjalnej macie, na której ćwiczy się boso. Trening dla najmłodszych opiera się przede wszystkim na znanych i lubianych przez dzieci zabawach i ćwiczeniach, takich jak berek czy fikołki. Elementy pozycji judo są wprowadzane tak, że dziecko bardzo często nie zdaje sobie sprawy, że wykonuje specjalistyczne ruchy. Dzięki temu nie czuje presji i świetnie bawi się z rówieśnikami na macie – dodaje trener Tygrysów, Michał Zamęcki, organizator dolnośląskiej serii turniejów dla dzieci i młodzieży, Super Ligi Judo. Zasady na macie uczą przede wszystkim szacunku do drugiej osoby, wytrwałości i kontroli nad emocjami. Warto więc rozejrzeć się w mieście za klubem sportowym judo, zwłaszcza, że podczas ferii wiele z nich organizuje otwarte treningi i bezpłatne zajęcia próbne.

Szukanie nowych wrażeń

Kiedy, jeśli nie podczas ferii nadejdzie okazja do spróbowania czegoś nowego. W miastach, zwłaszcza tych większych, pojawiają się coraz ciekawsze i zaskakujące propozycje rozrywek dla całych rodzin. Jeśli nigdzie nie wyjeżdżamy, to warto skorzystać z jednej z takich opcji, które podczas zimowych wakacji oferują promocyjne ceny i zniżkowe pakiety dla rodzin. Co oferują miasta? Świat wirtualnej rzeczywistości w jednym z lokali wykorzystujących technologie VR, szaleństwo w parkach trampolin czy interaktywna zabawa na specjalnie przygotowanych przez miasto wystawach dla dzieci. Zabawa połączona z ciekawym sposobem na poznawanie świata to niezła gratka zarówno dla najmłodszych, jak i  dorosłych.

Zobacz więcej: tutaj

Ferie last minute również mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Warto pamiętać, że to także idealny moment na rodzinne spędzanie czasu. Bitwa na śnieżki w parku czy wspólne wyjście na lodowisko mają dla malucha ogromne znaczenie i są cenniejsze, niż najdroższe zajęcia czy obozy. Jeśli szukamy pomysłu na wspólny wyjazd, warto przemyśleć odwiedzenie rodziny z innego miasta lub jednodniowe wycieczki po okolicy.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRuszają castingi do konkursu Miss Polski Dolnego Śląska 2019!
Następny artykułWrocław Koncerty Styczeń/Luty 2019 – co jest grane?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.