3 marca 2018 r. wystartuje trzecia edycja Biegu dla Hospicjów. Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Hospicyjną przy wsparciu Młodzieżowego Centrum Sportu. Bieg odbędzie na trasie o długości 4 km, wytyczonej na terenie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu i w jego najbliższej okolicy (wał nad Odrą). Wydarzenie to zainauguruje wrocławski sezon biegowy.

Opłata startowa w całości przeznaczona jest na potrzeby hospicjów i wynosi co najmniej 40 zł. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe koszulki, napoje i ciepły posiłek, a najlepsi – dyplomy i nagrody rzeczowe. Liczba miejsc jest ograniczona i wynosi jedynie 999! (http://www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/bieg-dlahospicjow)- za pomocą tej strony można się zapisać na bieg!

fot: fundacjahospicyjna.pl
fot: fundacjahospicyjna.pl

W 2017 r. podczas Biegu dla Hospicjów zebrano łącznie 41 987 zł. Zostały one przeznaczone na potrzeby Hospicjum Domowego przy Dolnośląskim Centrum Onkologii oraz Hospicjum Stacjonarnego im. św. Jana Bożego, prowadzonego przez Konwent Bonifratrów. Pierwsze z nich dzięki zgromadzonym środkom zakupiło nowy sprzęt do wypożyczalni, z której korzystają rodziny chorych. Drugie hospicjum wydatkowało otrzymane fundusze m.in. na zakup leków i opatrunków, posiłki dla pacjentów, wynagrodzenie pielęgniarek. Dodatkowo Fundacja PKO przekazała ponad 30 tys. zł, za które zakupiono niezbędny sprzęt medyczny, m.in. pompy infuzyjne.

fot: fundacjahospicyjna.pl
fot: fundacjahospicyjna.pl

Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku uda się pobić ubiegłoroczny rekord. Każda złotówka się liczy! „I Ty możesz zostać maratończykiem”.

fot: fundacjahospicyjna.pl
fot: fundacjahospicyjna.pl

Źródło: mat.prasowe.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułSpełnij swoje „Pomysłowe” marzenia! Startuje druga edycja programu
Następny artykułTakiej wystawy komiksu do tej pory nie było! 
Odkryj Wrocław na nowo