Świat „Tytusa, Romka i A’Tomka” Papcia Chmiela od stycznia w Centrum Historii Zajezdnia.

Dla tysięcy fanów jest to powrót do krainy dzieciństwa. Od 6 stycznia 2018 roku w Centrum Historii Zajezdnia zagościła wystawa, która jest hołdem złożonym Henrykowi Jerzemu Chmielewskiemu oraz ucieleśnieniem marzeń fanów, którzy dzięki niej będą mogli przenieść się w komiksowy świat swoich ulubionych bohaterów. 

Papcio Chmiel jest autorem kojarzonym przez wszystkie bez wyjątku pokolenia. Jego bohaterowie: Tytus, Romek i A’Tomek są rozpoznawalni zarówno przez emerytów jak i przedszkolaków.

DSC_1270

Dla gości Centrum Historii Zajezdnia, wejście na wystawę jest niczym powrót do krainy dzieciństwa. Wszystko dzięki wiernie odwzorowanym modelom pojazdów Profesora Talenta. Znajdą się tu atrakcje dla młodszych i starszych. Wśród nich m.in. szukanie ukrytych liter tworzących hasło, układanie swojej wersji dialogu między postaciami, podróż do wnętrza Ziemi, duża dawka informacji na temat komiksu, a przede wszystkim sporo humoru poprzez ukazanie najciekawszych plansz z serii o przygodach Tytusa, Romka i A’Tomka.

DSC_1274

Ideą główną ekspozycji jest świat fantastycznych pojazdów profesora Talenta i jego Instytut Wszechzbytków, gdzie pojazdy te powstają. Wśród nich m.in. mechaniczny koń Rozalia, wannolot oraz spektakularny wkrętacz, do którego nie tylko można będzie wsiąść i poczuć się jak pilot, ale i uczestniczyć w podróży do wnętrza Ziemi.

DSC_1258

Świat „Tytusa, Romka i A’Tomka” Papcia Chmiela

6 stycznia – 25 marca 2018 roku | Centrum Historii Zajezdnia | WSTĘP WOLNY
ul. Grabiszyńska 184

DSC_1255

Ekspozycja dostępna dla publiczności od wtorku do niedzieli w godzinach otwarcia Zajezdni.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł3.Bieg dla Hospicjów we Wrocławiu- pobiegnij i pomóż!
Następny artykułNiecodzienne zdjęcia Wrocławia w czasie wojny – zobacz jak wyglądała Twoja okolica w czasie Festung Breslau. [ZDJĘCIA]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.