10 pomysłów na studencki wieczór we Wrocławiu!

0

Wrocław, powszechnie uznawany za miasto studenckie, oferuje wiele możliwości już w fazie planowania wieczoru ze znajomymi. Jest wiele knajp, barów czy shot barów we Wrocławiu, których nie można ominąć.

Spędzając wieczór we Wrocławiu, mamy wiele możliwości. Wybranie miejsca na wieczór nie należy do prostych spraw, dlatego postanowiłem przybliżyć wam moje ulubione miejscówki. Jestem bardziej klubowy, właśnie dlatego zacznę od shot barów!

Rozgrzewka przed klubem

Jednym z moich ulubionych miejsc do posiedzenia i wypicia kilku shotów przed klubem jest mieszczące się w samym sercu Wrocławia Disparo. Mieszczący się przy ulicy Rynek Ratusz 15 oferuje wiele możliwości w kwestii alkoholów. Jest jednym z najlepiej usytuowanych, przy czym najprzystępniejszych finansowo miejsc na rynku.

Disparo funkcjonuje w godzinach 15:00-3:00.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez D I S P A R O (@disparo.wroclaw)

Kolejnym z wartych uwagi shot barów w okolicach centrum jest definitywnie Czupito, mieszczące się przy ulicy Ruskiej 8. Tutaj tak jak poprzednio można raczyć się sporym wyborem smakowych shotów w przystępnej, jak na studencką kieszeń, cenie. Czupito znane jest z popularności zwłaszcza wśród młodych dorosłych, co działa wyłącznie pozytywnie na nasze postrzeganie go jako jedno z najlepszych miejsc na spędzenie wieczoru we Wrocławiu.

Wybrać możemy się tam od godziny 17:00, a w piątki i soboty otwarte jest aż do 3:30!

Co, jeśli nie mamy planów?

Przechodząc delikatnie w kierunku barów, postawię na miejsce, które łączy wszystkie z trzech omawianych w tym artykule kategorii. Mowa mianowicie o barze i restauracji Pewexx, który słynie ze swojego PRL-owskiego stylu i wspaniałej atmosfery. Znajduje się on zaraz przy Czupito, czyli przy ulicy Ruskiej 8/9. Możemy tutaj dobrze zjeść, napić się piwa, a także spróbować smakowych shotów. Perfekcyjne miejsce dla niezdecydowanej paczki znajomych!

Godziny otwarcia są różne, jednakże w najbardziej interesujące nas dni, czyli w piątki i soboty, Pewexx otwarty jest w godzinach 15:00-04:00.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Pewexx (@pewexxbar)

Idąc dalej tym tropem, postanowiłem postawić na wrocławski klasyk. Z reguły jako jeden z pierwszych przedstawia się nowym studentom jako miejsce integracji. Mowa oczywiście o Przybij Piątaka! Jest to jedno z tych miejsc, do których wraca się z łezką na oku. Klimat i muzyka genialnie oddają charakter wieczornych wypadów, a bary te na stałe zapisały się w kategorii „Ulubione” na naszych mapach Google. Naturalnie, oprócz piwa czy drinków, dostaniemy tu przekąski typu nachosy czy paluszki. We Wrocławiu mieszczą się dwa „Piątaki”.

Mniejszy, bardziej kameralny przy ulicy Kazimierza Wielkiego 49/1a, a bardziej obszerny z ogródkiem i ze zdecydowanie większą ilością miejsc siedzących przy ulicy Jana Ewangelisty Purkyniego 1. Obydwa otwarte są zwykle w 15:00-03:00, jednakże w piątki i soboty do 4:00.

Co w kwestii jedzenia?

Przyszedł czas na restauracje, więc nie mogę odpuścić wspomnienia burgerowni SZAMAni położonej przy ulicy Ofiar Oświęcimskich 19. Duży wybór, przystępna cena oraz niesamowity smak, który sprawia, że wszyscy oblizujemy palce. Te słowa chyba najlepiej oddają to, co dzieje się w tym miejscu.

Wrocławscy SZAMAni otwarci są w godzinach 12:00-23:00.

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez SZAMAni (@szamani_foodhouse)

Czas na zabawę, co powiecie na planszówki?

  • Padbar, przy ulicy Kazimierza Wielkiego 1
  • CyberMachina, przy ulicy Szczytnickiej 52
  • Hex, przy ulicy Stanisława Dubois 33/35

Które kluby polecam?

  • xDemon, umiejscowiony na placu Wolności 7
  • Domówka, umiejscowiona na Rynku 39/40
  • Afera, na Pasażu Niepolda

Po więcej propozycji restauracji zapraszam do wcześniejszego artykułu.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocławski imprezowy rozkład jazdy na czerwiec! [IMPREZY, KONCERTY, WYDARZENIA]
Następny artykułDokąd polecieć na wakacje z Wrocławia? Dużo nowych kierunków
Cześć, nazywam się Patryk i jestem studentem Uniwersytetu Wrocławskiego. W obrębie najbliższych memu sercu zainteresowań znajduje się sport, psychologia oraz szeroko pojęta technologia. Kocham być w centrum wydarzeń, rozmyślać i analizować. Nie wyobrażam sobie wolnego weekendu bez wyjścia na miasto, a wracanie o późnych porach do domu to dla mnie chleb powszedni.