6 miejsc we Wrocławiu, które musi odwiedzić każdy student [MAPA]

0
fot. Klubokawiarnia Mleczarnia

Wrocław może przytłoczyć studenta, który dopiero przeprowadza się do tego pięknego miejsca. Co warto zobaczyć? Gdzie warto spędzić czas? Poniżej wymieniliśmy kilka miejsc, które każdy student powinien odwiedzić chociaż raz. 

Bar mleczny MIŚ

Kuźnicza 48

Każdy student wyjeżdżając na studia, szybko zaczyna tęsknić za domowymi obiadami u mamy. Całe szczęście, że zawsze można wpaść do Misia i nie dość, że obiad na pewno będzie smakował, to dodatkowo jego koszt nie jest zbyt wysoki. Dwudaniowy posiłek można zjeść nawet za mniej niż 7 zł i, koniecznie, musi się on składać z przepysznych pierogów ruskich (znikają bardzo szybko!). Kolejki są duże, ale warto poświęcić kilka minut, aby najeść się do syta.

fot: barmis.pl

Pasaż Niepolda

Nie można zaprzeczyć, że większość studentów imprezuje. Wiadomo, że nie dlatego wyprowadzają się z domu, ale przecież nie będą uczyć się przez cały czas. Prawda? Pasaż Niepolda to miejsce, do którego prędzej czy później trafiają. I nic w tym dziwnego! Tam muzyka z popularnych klubów gra codziennie, wstęp jest zazwyczaj darmowy, a bawić można się do białego rana.

fot.Pexels.com

Pijalnia wódki

Rynek 13/14
Ruska 51/51B
św. Mikołaja 8-11

Pijalnia wódki to jedno z nielicznych miejsc, gdzie spędzenie czasu ze znajomymi przy piwie lub innym drinku nie nadszarpnie studenckiego budżetu. Alkohole są naprawdę tanie, a atmosfera też całkiem w porządku. Jedyny minus jest taki, że trzeba opracować taktykę przepychania się przy barze.

fot: pwip.pl

Wyspa Słodowa

Wbrew pozorom na Wyspie Słodowej nie tylko się imprezuje. To także miejsce, gdzie organizowane są liczne wydarzenia kulturalne – zwłaszcza latem. Można przyjść tutaj z przyjaciółmi posłuchać koncertu, zobaczyć krótkie przedstawienie teatralne, a w ciepłe dni obejrzeć film w kinie plenerowym. Studenci podczas niektórych wydarzeń mogą również zaprezentować się na scenie.

Tutaj nie można się nudzić. Nieważne jaka akurat panuje pora roku – wystarczy wziąć koc, zaprosić znajomych i po prostu miło spędzić czas.

fot. Jarek Ciuruś Fotografia

Kino Nowe Horyzonty

Kazimierza Wielkiego 19a-21

W Nowych Horyzontach przede wszystkim poszerzymy swoją wiedzę o filmie oraz określimy swój gust filmowy. To jedno z nielicznych miejsc we Wrocławiu, gdzie każdy ma okazję legalnego obejrzenia komedii francuskiej, amerykańskiego filmu gangsterskiego czy włoskiego dramatu. Ale to nie wszystko! Oprócz tego w Nowych Horyzontach można wziąć udział w płatnych lekcjach filmowych, podczas których wykładowca dokładnie omówi konkretną produkcję, a następnie zaprosi do wspólnego oglądania. Co ciekawe – studenci wielu kierunków mogą zaliczyć te zajęcia jako przedmiot fakultatywny.

fot. kinonh.pl

Mleczarnia

Pawła Włodkowica 5

Jeśli zaś szukasz klimatycznego miejsca, gdzie na spokojnie podyskutujesz ze znajomymi o literaturze, filmie czy sztuce – nie ma chyba bardziej klimatycznego lokalu. Dodatkowo zjesz tutaj dobry posiłek, wypijesz przepyszną herbatę i pozachwycasz się niespotykanym wystrojem wnętrza.

fot. Facebook Klubokawiarnia Mleczarnia

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane