Życzliwość #podajdalej! Jutro po raz 13. świętujemy Dzień Życzliwości

0

Jak co roku we Wrocławiu będziemy zachęcać do czynienia dobra i dzielenia się życzliwością. Wszystko za sprawą urodzin krasnala Życzliwka, które obchodzimy 21 listopada. Przed nami 13. edycja Dnia Życzliwości!

Zapraszamy do wspólnego świętowania. W tym roku hasłem wiodącym wydarzenia jest „Życzliwość podaj dalej!” To słowa zachęty do dzielenia się życzliwością, do wzajemnego okazywania jej i niesienia pomocy w przekonaniu, że dobro wraca. Obdarowując, zwiększamy prawdopodobieństwo bycia obdarowanym!

Idea świętowania dnia życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W 1973 roku z inicjatywy studentów, braci Briana i Michaela McCormacków – jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem – ustanowiono World Hello Day. Na świętowanie wyznaczono 21 listopada. W Polsce święto obchodzone jest jako Światowy Dzień Życzliwości, a prekursorem tych obchodów stał się Wrocław.

Akcja, która zrodziła się we Wrocławiu, swoim zasięgiem obejmuje coraz więcej miejscowości w Polsce. Jej celem jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Jakie miasto może mieć ku temu najlepszy klimat, jeśli nie Wrocław, symbol otwartości i optymizmu. Atmosfera miasta jest pomieszaniem pozytywnego myślenia, kosmopolityzmu, gościnności i tysiąca innych odcieni życzliwości. Aby włączyć się w obchody święta wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. To apel przeciwko smutnej i szarej rzeczywistości.

Z okazji Dnia Życzliwości przygotowaliśmy wiele wydarzeń dla najmłodszych i tych nieco starszych. Szczególnie zapraszamy na koncert charytatywny. Wrocławscy muzycy połączą swe siły i wystąpią jako Wrocławski Kolektyw Jazzowy. Bilety-cegiełki na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci kosztują 30 zł. Początek koncertu o godz. 19.00 w Sali Sesyjnej Dworca Głównego PKP.

Zapraszamy również na fanpage Dnia Życzliwości: www.facebook.com/dzienzyczliwosci/

Z pozdrowieniami

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJacek Sutryk już oficjalnie Prezydentem Wrocławia
Następny artykułZ Wrocławia do Amsterdamu polecimy Królewskimi Liniami Lotniczymi
Odkryj Wrocław na nowo