Zwiedzaj bezpłatnie Hydropolis bez wychodzenia z domu!

0

Wrocławskie MPWiK nie tylko produkuje wodę dla mieszkańców stolicy Dolnego Śląska i gmin ościennych, ale również dba o edukację ekologiczną. To zadanie realizowane jest przede wszystkim w Hydropolis.

Z okazji Światowego Dnia Wody, obchodzonego corocznie 22 marca, wrocławskie centrum wiedzy o wodzie będzie można odwiedzić on-line.

Światowy Dzień Wody, który w tym roku koncentruje się na tematyce zmian klimatu, to doskonała okazja, żeby przypomnieć, że ten cenny surowiec trzeba szanować. Działalność człowieka zaburza zmiany klimatyczne.

Na świecie obserwujemy anomalnie pogodowe m.in. klęski suszy i nadmierne, skumulowane w krótkim czasie opady deszczu powodują powodzie. Wszystko to przekłada się na jeszcze większe ograniczenie dostępu do wody do picia. MPWiK Wrocław i Hydropolis zapraszają na niezwykłe, wirtualne zwiedzanie centrum wiedzy o wodzie.

Warunki, w jakich przyszło nam w tym roku obchodzić Światowy Dzień Wody, są wyjątkowe. Zapraszamy Państwa do Hydropolis, choć tym razem w przestrzeni wirtualnej. Bądźcie z nami. Pamiętajcie też, że woda w kranie jest bezpieczna i śmiało możemy z niej korzystać tak, jak do tej pory – wyjaśnia Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK Wrocław.

Szczegółowe informacje na temat bezpieczeństwa wody znajdą Państwo na facebookowym profilu MPWiK Wrocław: https://www.facebook.com/mpwik/

Prawie miliard ludzi na świecie ma ograniczony dostęp do czystej wody, którą można pić. Tymczasem zasoby wody kurczą się w wyniku globalnego ocieplenia, rozwoju przemysłu i zanieczyszczeń. Szacuje się, że do 2025 roku połowa ludności będzie miała problemy z uzyskaniem wystarczającej ilości czystej wody do gotowania, picia czy innych zastosowań. Warto podkreślić, że woda słodka, która nadaje się do spożycia stanowi tylko 3% wszystkich zasobów wody na planecie.

–  Wbrew powszechnej opinii woda może nam się kiedyś skończyć. Większość wody na naszej planecie to woda słona. Spośród wody słodkiej większość jest uwięziona w postaci lodu i śniegu. Natomiast duża jej część w stanie płynnym znajduje się pod powierzchnią ziemi – mówi Edyta Turniak z Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis.

Na specjalne zwiedzanie Hydropolis zaprasza już w niedzielę, 22 marca 2020 r. o godzinie 12:00.

Jak wziąć udział w wydarzeniu? Wystarczy wejść na facebookowy profil Hydropolis: https://www.facebook.com/hydropoliswroclaw.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł#Zostańwdomu w weekend – nie witamy razem wiosny! [APEL PREZYDENTA WROCŁAWIA]
Następny artykułGitarowy Rekord Guinnessa we Wrocławiu: gramy dalej! [PO RAZ PIERWSZY ONLINE]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.