#Zostańwdomu w weekend – nie witamy razem wiosny! [APEL PREZYDENTA WROCŁAWIA]

0

Zbliża się weekend a wraz z nim 21 marca i wyczekiwany przez wszystkich pierwszy dzień wiosny. Tym razem jednak, inaczej niż co roku, nie zachęcamy do wspólnego świętowania, nie organizujemy wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, ale zachęcamy, apelujemy i dajemy przykład: zostajemy w domu. 

 
Apelujemy do wrocławianek i wrocławian by zostali w domu. By dostosowali się do nakazów i idei przyświecającej „narodowej kwarantannie” – mniejsza liczba spotkań to mniejsza liczba zakażeń, to większa szansa na zdrowie i pełną opiekę medyczną dla nas wszystkich, a zwłaszcza dla osób szczególnie narażonych na zachorowanie. 

Dlatego prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zainaugurował dziś kampanię #zostajęwdomu w weekend„Szanowni Państwo, zostańmy w domach. Zrezygnujmy ze spotkań. Wiosna na nas poczeka. Wrocław na nas poczeka. Kwarantanna ma sens gdy jest ciągła. Nie zmarnujmy naszej dotychczasowej pracy. – mówił Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia – Aktualne informacje o sytuacji we Wrocławiu, ale też podpowiedzi, co robić w domu,  znajdziecie na stronie wroclaw.pl – dodał. 
Na miejskim portalu wroclaw.pl przygotowano dla wrocławian szereg informacji dotyczących nie tylko aktualnej sytuacji, ale także możliwości spędzenia wolnego czasu w domu. Wśród zebranych atrakcji są koncerty, zwiedzanie internetowe kultowych wrocławskich miejsc czy zajęcia online.
Od piątku 20 marca do 29 marca Teatr Muzyczny CAPITOL emituje „Niezniszczalną Telewizję Festiwalową” czyli 41. Przegląd Piosenki Aktorskiej online, koncerty organizuje także Narodowe Forum Muzyki a Centrum Historii Zajezdnia udostępnia w sieci wszystkie swoje zasoby. Hydropolis przygotowało cały pakiet działań edukacyjnych związanych oczywiście z wodą, w tym wirtualne oprowadzenie po muzeum, a ZOO Wrocław rozpoczęło cykl #domoweZOO, w którym zaprasza na cykl internetowych spotkań edukacyjnych i zwiedzanie ogrodu opiekunów i zwierząt. 
 
 
#zostajęwdomu w weekend

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRondo Powstańców Śląskich zmieni się w ogród w centrum miasta!
Następny artykułZwiedzaj bezpłatnie Hydropolis bez wychodzenia z domu!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.