Wczoraj, 18 lutego, został wybrany zwycięzca konkursu organizowanego przez portal wroclaw.pl Kocią Pięknością Wrocławia, dzięki głosowaniu internautów, został Kaszmir! 

Rywalizacja była zacięta, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Kaszmir zdobył aż 88 głosów internautów i został okrzyknięty najpiękniejszym kotem w mieście. Ten słodki kociak to 2,5-letni szkocki prostouchy.

Jego imię – Kaszmir – nie jest przypadkowe, jak zaznacza jego właścicielka pani Kasia. Sierść jest milutka w dotyku, stąd wybór padł właśnie na to miano. Sam kociak uwielbia być głaskany po brzuszku. Jest bardzo ciekawski, ale niestety dosyć płochliwy. Co zabawne – nie korzysta z miski z wodą, ponieważ woli napić się jej prosto z kranu. Przez to całymi dniami potrafi nie wychodzi z łazienki.

Koty tej rasy wyróżniają się inteligencją, a dodatkowo są przyjazne w kontaktach z ludźmi. Nie wymagają dużego zainteresowania, ale nie zmienia to faktu, że lubią być głaskane i drapane za uchem. Uwielbiają zabawę, ale ponad wszystko cenią sobie spokój i leniuchowanie. Z racji tego, że to mądra rasa – można je bez problemu zostawić same w domu, a po powrocie zauważyć, że niczego nie zniszczyły.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy tytułu Kociej Piękności Wrocławia!

Kot-267-Kaszmir

mat. wroclaw.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułCafe Równik – więcej niż zwykła kawiarnia.
Następny artykułRusza II etap budowli Bulwary Książęce we Wrocławiu
Odkryj Wrocław na nowo