Znamy program tegorocznej edycji mBank Nowe Horyzonty [BEZPŁATNE POKAZY NA RYNKU]

0
a

Na uczestników 23. edycji festiwalu mBank Nowe Horyzonty czeka aż 251 filmów o łącznym czasie trwania 23 282 minut. Widzowie będą mieć okazję uczestniczyć w niemal 600 seansach, które odbędą się w zmodernizowanym Kinie Nowe Horyzonty, Dolnośląskim Centrum Filmowym oraz na wrocławskim Rynku. Oprócz tego, festiwal będzie towarzyszyć wystawy, koncerty, spotkania i inne wydarzenia. Część filmów z programu będzie również dostępna online, ponieważ tegoroczna edycja festiwalu zostanie przeprowadzona w formule hybrydowej.

Pokazy stacjonarne będą miały miejsce w okresie od 20 do 30 lipca, a seanse online będą dostępne do 6 sierpnia. Do Wrocławia przybędzie także blisko 130 gości z różnych miejsc na świecie.

Festiwal Nowe Horyzonty rozpocznie się od rewelacyjnego filmu „Perfect Days” w reżyserii legendarnego Wima Wendersa, za który Kōji Yakusho otrzymał nagrodę aktorską na festiwalu w Cannes. Pierwszego dnia festiwalu będzie można również zobaczyć drugi film mistrza – „Anselm”, który został zrealizowany w technologii 3D. Po gali otwarcia, publiczność festiwalu będzie miała okazję rozgrzać się podczas występu Bass Astral w odświeżonej przestrzeni Kina Nowe Horyzonty. Filmem zamknięcia festiwalu będzie „Przejścia” (Passages) Iry Sachsa, który zdobył uznanie na festiwalach Sundance i Berlinale. W filmie występują Franz Rogowski, Adèle Exarchopoulos i Ben Whishaw.

Festiwal Nowe Horyzonty od ponad dwóch dekad celebruje różnorodność – zarówno na ekranie, jak i poza nim – tworząc spójną i piękną niespójność. Bogactwo różnych doświadczeń i wrażliwości tworzy unikalne wydarzenie. W tegorocznym haśle festiwalu, które brzmi „Kinoscalanie”, oraz w identyfikacji wizualnej festiwalu odzwierciedlone są te wartości. Po blisko sześciu latach przerwy partnerem tytularnym festiwalu ponownie jest mBank, który zaprasza na Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty.

Pełny program wydarzenia jest już dostępny na stronie internetowej, a jutro, 6 lipca o godzinie 12:00, rozpocznie się sprzedaż biletów i dostępów do seansów online, które można nabyć na stronie nowehoryzonty.pl.

Program pokazów na wrocławskim Rynku

Od piątku, 21 lipca rozpoczynają się bezpłatne pokazy filmowe, a wybrane znane tytuły będziemy mogli oglądać na olbrzymim ekranie na Rynku. Sprawdźcie, jakie filmy są zaplanowane od 21 do 30 lipca. Wszystkie seanse rozpoczną się po zmroku, o godzinie 22:00. Wstęp jest darmowy, jednak zaleca się przyjście wcześniej, aby zdobyć jedno z dostępnych plastikowych krzesełek, lub zabrać ze sobą własne siedzisko.

Wszystkie projekcje rozpoczynają się o godzinie 22.00.

  • 21 lipca 2023 – W trójkącie, reż. Ruben Östlund
  • 22 lipca 2023 – Łowca androidów (final cut), reż. Ridley Scott
  • 23 lipca 2023 – IO, reż. Jerzy Skolimowski
  • 24 lipca 2023 – Blisko, reż. Lukas Dhont
  • 25 lipca 2023 – Silent Twins, reż. Agnieszka Smoczyńska
  • 26 lipca 2023 – 2001: Odyseja kosmiczna, reż. Stanley Kubrick
  • 27 lipca 2023 – Wielka droga, reż. Michał Waszyński
  • 28 lipca 2023 – Podejrzana, reż. Park Chan-wook
  • 29 lipca 2023 – Przed wschodem słońca, reż. Richard Linklater
  • 30 lipca 2023 – Pięć diabłów, reż. Léa Mysius

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułCzym jest filtr kabinowy w samochodzie, jak działa i jak go wymienić?
Następny artykułBezpłatne Kino Plenerowe we Wrocławiu: Odwiedź Centrum Historii Zajezdnia! [PROGRAM]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.