Legendarne przeboje Electric Light Orchestra zabrzmią 1 maja we Wrocławiu podczas 22. edycji największej na świecie gitarowej imprezy dedykowanej Jimiemu Hendrixowi. Gitarzysta Phil Bates pomoże bić Gitarowy Rekord Świata i wraz z tysiącami uczestników festiwalu zagra jeden z rock’n’rollowych hitów wszech czasów. 

Formacja Phila Batesa dołącza do grona klasyków rocka – zespołów Deep Purple, The Animals, Nazareth i Slade, które pomagały bić Gitarowy Rekord Świata w poprzednich latach.   

Muzyka Electric Light Orchestra podczas Gitarowego Rekordu Świata to nasz wielki powrót do klasyki gitarowego rocka – mówi Leszek Cichoński, pomysłodawca imprezy oraz dyrygent największej gitarowej orkiestry świata. Gitarzysta Phil Bates pomoże w biciu rekordu i razem z nim zagramy jeden z największych przebojów zespołu Rock ’n’ Roll Is King”, utwór, który tworzył historię światowego rocka – dodaje Cichoński. 

Działająca w latach 70. i 80. XX stulecia brytyjska grupa Electric Light Orchestra należy do największych i najważniejszych zespołów w historii muzyki rozrywkowej. Muzyka ELO, oparta na beatlesowskiej stylistyce wzbogaconej o doświadczenia Moody Blues, była bogata brzmieniowo i wykorzystywała m.in. nietypowe dla rocka instrumenty smyczkowe. Charakterystyczna dla stylu zespołu była odurzająca symbioza chwytliwych, energetycznych rockowych brzmień i szlachetnych klasycznych dźwięków. Grupa uległa rozpadowi, gdy jej lider, Jeff Lynne, poświęcił się działalności producenckiej i promocyjnej. Zespół jednak reaktywował się, choć już bez Lynne’a, pod nazwą Electric Light Orchestra Part II. 

Projekt Electric Light Orchestra by Phil Bates & Band, który usłyszymy we Wrocławiu, powołał do życia Phil Bates, wokalista i gitarzysta grupy Electric Light Orchestra Part II oraz lider The Orchestra i Electric Light Orchestra Classic, z którymi przez dwie dekady odtwarzał magię muzyki ELO. Brytyjski wokalista, gitarzysta i producent muzyczny współpracował z takimi gwiazdami jak Deep Purple, Black Sabath czy Robert Plant. Koncerty Electric Light Orchestra by Phil Bates to niesamowite przeżycie – wirtuozeria i moc wybitnego zespołu na żywo oraz muzyczna i wokalna perfekcja Batesa zapewniają niezapomnianą rock’n’rollową podróż w czasie do najlepszych lat istnienia legendarnej grupy. Na setliście znajdują się takie przeboje jak: „Don’t Bring Me Down”, „Rock ‘n’ Roll Is King”, „Mr. Blue Sky” czy „Ticket to the Moon”.  

Muzykę Electric Light Orchestra usłyszymy 1 maja na wrocławskim Rynku, gdzie gitarzyści razem w Philem Batesem zagrają wspólnie wielki przebój grupy „Rock ‘n’ Roll Is King” oraz tego samego dnia w kompleksie Hali Stulecia, gdzie zespół da pełny koncert w ramach festiwalu 3-Majówka, który od lat towarzyszy biciu Gitarowych Rekordów Świata. 

Do pobicia rekordu z 2023 roku potrzeba przynajmniej 7968 gitar i innych podobnych instrumentów strunowych. Aby zagrać 1 maja na wrocławskim Rynku, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E potrzebnych do wykonania utworu „Hey Joe”. Do rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Dopuszczalne są również mandoliny, banjo i ukulele. Nie trzeba być pełnoletnim. Gitarzystom, którzy podejmą próbę ustanowienia rekordu przysługiwać będą ulgowe bilety na koncerty gwiazd w ramach festiwalu 3-Majówka 2024. 

Więcej informacji na stronie: www.heyjoe.pl
Spotkajmy się we Wrocławiu – Mieście Gitary! 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZielony Wrocław wiesza budki lęgowe dla ptaków
Następny artykułRusza Święto Fotografii 2024 we Wrocławiu [PROGRAM]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.