fot. Łukasz Spychała

Wrocławska Loża Fotograficzna zaprasza wszystkich pasjonatów fotografii na niezapomniane wydarzenie – Święto Fotografii, które odbędzie się w różnych punktach Wrocławia w dniach 5-11 lutego 2024. To będzie wyjątkowy tydzień pełen wystaw, warsztatów, prelekcji i innych atrakcji dla profesjonalistów, artystów, miłośników fotografii, a także tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z aparatem.

Wystawa renomowanych fotografów

Czworo renomowanych fotografów – Monika Cichoszewska, Łukasz Spychała, Wojciech Chrubasik i Paweł Rychert, zaprezentuje swoje prace w galeriach współpracujących z festiwalem. Każdy z artystów oprowadzi po swojej wystawie o godzinie 19:30 w wyznaczonym dniu. To niepowtarzalna okazja, aby poznać tajniki powstawania ich fotograficznych dzieł.

  • Monika Cichoszewska – Galeria Platon
  • Łukasz Spychała – Galeria VIVID
  • Wojciech Chrubasik – Galeria ZPAF
  • Paweł Rychert – Galeria ZPAF
fot. Monika Cichoszewska

OPEN CALL

Siedmioro utalentowanych fotografów zostało wyłonionych w konkursie przez Radę Artystyczną festiwalu spośród 55 nadesłanych zestawów. Laureaci: Joanna Figarska, Aleksandra Zegar, Piotr Kwit, Łukasz Gawroński, Paweł Piaskiewicz, Łukasz Zdęba, Maryia Karneyenka. zaprezentują swoje prace na specjalnych wystawach.

Każdy z nich oprowadzi po swojej ekspozycji o godzinie 18:00 w wyznaczonym dniu.
Szczegóły: tutaj

To doskonała okazja, by odkryć świeże spojrzenie na świat przez ich obiektywy.

Wystawa koordynatorów festiwalu

Zbiorowa wystawa poświęcona osobom zaangażowanym w prace nad festiwalem będzie prezentowana przez cały czas trwania wydarzenia w Centrum na Przedmieściu. To unikalna okazja, aby bliżej poznać tych, którzy tworzą kulisy święta fotografii.

fot. Wojtek Chrubasik

Informacje Praktyczne

Wszystkie punkty programu są bezpłatne, jednak na niektóre z nich trzeba się wcześniej zarejestrować poprzez oficjalną stronę festiwalu swietofotografii.pl. Wydarzenie odbywa się w różnych punktach Wrocławia, umożliwiając szybkie przenoszenie się z jednego miejsca do drugiego.

Święto Fotografii cieszy się patronatem honorowym Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu i Okręgu Dolnośląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików. Organizatorem jest Wrocławska Loża Fotograficzna, a twórcy poszczególnych punktów programu to przedstawiciele różnych środowisk fotograficznych, którzy współpracują dla idei dzielenia się wiedzą i inspiracjami.

Media Społecznościowe

Śledźcie święto fotografii na portalach społecznościowych:

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZnamy pierwszą gwiazdę Gitarowego Rekordu Świata 2024! We Wrocławiu zagra Electric Light Orchestra by Phil Bates & Band 
Następny artykułWrocławskie lotnisko idzie za ciosem. Styczeń z nowym rekordem 
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.