W styczniu 2024 roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 250 tys. pasażerów. To najlepszy styczniowy rezultat w historii lotniska, o blisko 50 tys. wyższy niż wynik z zeszłego roku. Nowy rekord pod względem liczby obsłużonych pasażerów to poprawa o ponad 25% w porównaniu do rezultatu z ubiegłego roku. O niemal tyle samo wzrosła liczba operacji lotniczych. 

Większość kierunków pobiła swoje zeszłoroczne rekordy zainteresowania, w tym także Wyspy Brytyjskie. Ponad 57,5 tys. pasażerów skorzystało z szerokiego wyboru lotów do Anglii i Szkocji, co przełożyło się na 23% ogółu ruchu pasażerskiego na wrocławskim lotnisku. Niezmiennie najpopularniejszym zagranicznym kierunkiem jest Londyn. 

– Początek roku okazał się dla nas bardzo udany. Cieszymy się, że podtrzymaliśmy świetną tendencję i potwierdziliśmy, że Port Lotniczy we Wrocławiu cały czas jest na kursie wznoszącym. Styczniowy wynik to świetny prognostyk przed kolejnymi miesiącami, które również zapowiadają się obiecująco. Zakładamy, że w 2024 roku przebijemy barierę 4 milionów obsłużonych pasażerów – mówi Cezary Pacamaj, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław. 

Ponad 83,6 tysiąca pasażerów skorzystało z lotów na południe Europy. Wśród tych kierunków na pozycję lidera wysunęła się Hiszpania z wynikiem 35,9 tys. podróżnych, uwzględniając ruch regularny i czarterowy. To ponad trzykrotnie więcej niż w zeszłym roku. Duży wpływ miało na to zainaugurowane kilka miesięcy wcześniej połączenie z Walencją. Blisko 23 tys. podróżnych wybrało Włochy na czele z Rzymem, Mediolanem i Neapolem. Połączenia z Hiszpanią, Włochami, a także Portugalią oraz wyspami na Morzu Śródziemnym przez cały miesiąc cieszyły się dużą popularnością. Oprócz liczby podróżnych zainteresowanie podkreśla także poziom wypełnienia samolotów, który w przypadku lotów na południe przekroczył 90%. 

Nasze rezultaty to efekt zaangażowania wszystkich pracowników, ale także pasażerów, którzy darzą nas zaufaniem. Podróżni pokazali, że latają coraz chętniej i to nie tylko w sezonie letnim. Zimowym city breakom i beach breakom sprzyja oferta połączeń z Wrocławia. Możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość i czekać na letnie miesiące z wiarą w kolejne rekordy – mówi Karol Przywara, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław. 

Prawdziwym hitem w zimowym rozkładzie lotów okazał się Agadir. Między Wrocławiem a położonym nad Atlantykiem najbardziej popularnym marokańskim kurortem podróżowało w styczniu 3 295 pasażerów przy wypełnieniu na poziomie ponad 93%. 

Letnia siatka połączeń już za rogiem 

Pasażerowie korzystający z oferty wrocławskiego portu mogą już planować loty w cieplejszej porze roku. Wraz z początkiem kwietnia w życie wejdzie letnia siatka połączeń, w której znajdą się kolejne nowości, a wśród nich nowe loty do krajów skandynawskich. Niebawem podróżni będą mogli wybrać się do Helsinek rejsami realizowanymi przez Finnair, natomiast do Oslo i Kopenhagi podróżni polecą liniami Norwegian. Nowości nie zabraknie również na południu Europy, bowiem do oferty dołączy także Marsylia z rejsami Ryanair. 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRusza Święto Fotografii 2024 we Wrocławiu [PROGRAM]
Następny artykułTOP 5 uroczych kawiarni na randkę we Wrocławiu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.