Znamy już nowy program Pracowni Komuny Paryskiej 45

0
fot. Alicja Kielan/ Strefa Kultury

Już dzisiaj, 13 marca, odbędzie się wielkie otwarcie Pracowni Komuny Paryskiej 45, które poprowadzi Novy Ruch Teatr. Opiekunowie opowiedzą o nowym pomyśle i działaniach, które zostały zaplanowane dla mieszkańców Przedmieścia Oławskiego.

W Strefie Kultury Wrocław od 2015 roku prowadzone są zajęcia dla społeczności zamieszkującej Przedmieście Oławskie. Grupa Novy Ruch Teatr zwyciężyła natomiast w konkursie na menadżera Pracowni Komuny Paryskiej 45 i jako nowi koordynatorzy zapraszają do włączenia się w Teatr Komuny Paryskiej. W ramach projektu  zorganizowany zostanie spektakl oparty na wspomnieniach i historii Przedmieścia. Będzie on łączył w sobie konwencję teatru pantomimy, teatru formy czy musicalu.

W kolejnych miesiącach mieszkańcy będą mogli brać aktywny udział w otwartych zajęciach – warsztatach ruchowych oraz muzycznych, które pomogą w rozwijaniu artystycznych zdolności. Oferta skierowana jest do wszystkich.

Dzisiejsze wtorkowe spotkanie będzie okazją do wypicia dobrej kawy i zapoznania się z koordynatorami. Uczestnicy będą mogli również obejrzeć miniwystawę i zobaczyć, co działo się przy ul. Komuny Paryskiej 45 przez ostatnie dwa lata. Dla tych, co dzisiaj nie będą mogli się pojawić, Pracownia organizuje drzwi otwarte od 14 do 16 marca.

Pierwsze zajęcia ruszają już 19 marca: pracownia będzie otwarta w poniedziałki (16.00-18.00), wtorki (17.00-19.00) oraz środy (16.00-19.00).

Najbliższy tydzień w Pracowni Komuny Paryskiej 45:

13.03 | 17:30 – Wielkie Otwarcie Pracowni;
14.03 | 17:30 – drzwi otwarte, goście: Aleksandra Gronowska i Szymon Tomczyk (zajęcia muzyczne);
15.03 | 17:30 – drzwi otwarte, goście: Linda Parys (zajęcia fotograficzne) i Tomasz Spera (zajęcia filmowe);
16.03 | 17:30 – drzwi otwarte, goście: Paulina Jóźwin (zajęcia ruchowe) i Adam Królikowski (zajęcia scenograficzne).

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJuż wkrótce otwarcie wystawy „Dali, Warhol – Geniusz Wszechstronny”!
Następny artykułWyświetlą wideo-mural na ścianie OVO Wrocław !
Odkryj Wrocław na nowo