Już wkrótce otwarcie wystawy „Dali, Warhol – Geniusz Wszechstronny”!

0
fot. mat. prasowe

Wystawa „Dali, Warhol – Geniusz Wszechstronny” będzie trwała od 23 marca do 30 września 2018 roku w Muzeum Teatru we Wrocławiu. Odwiedzający będą mogli zobaczyć starannie wyselekcjonowane prace, które pochodzą z prywatnych kolekcji i fundacji gromadzących  dorobek artystów. Niektóre eksponaty będą wystawione po raz pierwszy.

Wystawa będzie czynna od wtorku do piątku w godz. 10.00 – 17.00,  a od soboty do niedzieli w godz. 10.00 do 18.00.

Salvador Dali na początku inspirował się pracami Picassa, ale to spotkanie z malarzem wywarł na nim największe wrażenie. Jednakże artysta przez całe życie zaprzeczał, że podziwiał dzieła Picassa oraz paryskiej bohemy, jednakże to właśnie na paryskich ulicach zainteresował się surrealizmem. Do dziś tej ruch artystyczny jest kojarzony z jego nazwiskiem.

W Muzeum zostaną zaprezentowane cztery oryginalne rzeźby, między innymi Gala Gradiva oraz Kuszenie św. Antoniego, serie grafik oraz fragmenty filmów według scenariusza artysty. Odwiedzający będzie mógł także zobaczyć odtworzony pokój Dalego.

Andy’ego Warhola kojarzymy przede wszystkim dzięki pokolorowanemu obrazowi Marilyn Monroe czy postaci Elvisa Presleya z rewolwerem. Ale oprócz tego Warhol jest również autorem grafiki znajdującej się na puszce Coca-Coli czy zupy pomidorowej Cambell’s.

We Wrocławiu zobaczymy unikatową kolekcję,  przedstawiającej efekt współpracy artysty z wytwórniami artystycznymi, między innymi okładki do płyt Rolling Stonsów czy Blondie.

Wystawa zajmie prawie całą przestrzeń Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego.

Bilety:
Normalny – 40 złotych
Ulgowy – 30 złotych
Grupowy – 18 złotych

Do nabycia na www.ekobilet.pl i w kasie Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPierwsza w Polsce „Kawiarenka Snu” już otwarta!
Następny artykułZnamy już nowy program Pracowni Komuny Paryskiej 45
Odkryj Wrocław na nowo