Zmarł Antoni Gucwiński. Wieloletni dyrektor ZOO Wrocław

0
fot. wikipedia

Zmarł Antoni Gucwiński, który przez wiele lat był dyrektorem wrocławskiego ZOO. Miał 89 lat. O śmierci poinformował na swoim facebookowym profilu Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. 

„Przykry dzień we Wrocławiu. Zmarł Antoni Gucwiński – wieloletni legendarny dyrektor ZOO Wrocław. Przez lata program „Z kamerą wśród zwierząt”, który prowadził wraz żoną uczył nas wrażliwości wobec naszych „braci mniejszych”. Będzie nam go ogromnie brakować” – napisał prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Gucwiński był absolwentem zootechniki Wyższej Szkoły Rolniczej w Krakowie, a od 1957 roku pracował we wrocławskim ogrodzie zoologicznym, a w 1968 roku został jego dyrektorem. W zarządzaniu Zoo Wrocław wspierała go żona, Hanna Gucwińska.

Wyrazy współczucia dla całej rodziny i bliskich Pana Antoniego.

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNa narty z Wrocławia. Gdzie wybrać się w tym roku?
Następny artykułDaj nura w Święta z Pasażem Grunwaldzkim
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.