Zlot Gwiaździsty zabytków techniki w Jaworzynie Śląskiej [POLECAMY]

0

Pędzący parowóz, nad którym przelatuje zabytkowy samolot; do tego walec parowy jadący z prędkością 5 km/h i mijający go, jeden z najstarszych czynnych motocykli w Polsce – Peugeot z 1908 roku; a obok przejeżdża zabytkowy ciągnik z lat 20. XX wieku! To nie film z iluzjonu, ale rzeczywistość.

Już w najbliższą środę 28 sierpnia 2019 wszystkie te pojazdy można będzie jednocześnie podziwiać i oglądać, jak około godziny 11.00 wjeżdżają na teren Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej.

Po raz pierwszy w Polsce, w jednym miejscu i w jednym czasie, można będzie jednocześnie oglądać różne zabytki techniki w ruchu. W ramach przygotowań do Gali Pary 2019 (7-8 września 2019 w Jaworzynie Śląskiej, Dzierżoniowie i Piotrowicach Świdnickich) odbędzie się Zlot Gwiaździsty Zabytkowych Pojazdów Techniki.

Jednocześnie dojadą do Jaworzyny Śląskiej zabytkowy parowóz Tkt-48-18, walec parowy Ruthermayer z 1930 roku, zabytkowy motocykl z początku XX wieku, ciągnik rolniczy z lat 20 ubiegłego stulecia, a nad nimi wszystkimi latał będzie zabytkowy samolot marki Antonow.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWe Wrocławiu otworzy się już wkrótce wyjątkowy lokal z preclami! [NOWOŚĆ]
Następny artykułThe Color Run po raz pierwszy we Wrocławiu! [CO, GDZIE, KIEDY]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.