Przez całą zimę Wrocław tętni życiem, oferując różnorodne atrakcje dla wszystkich grup wiekowych. I chociaż symbolem zimy jest Jarmark Bożonarodzeniowy, to jednak nie jest on jedyną zimową atrakcją Wrocławia. Od malowniczych spacerów po urokliwych zakątkach, przez aktywności na świeżym powietrzu, aż po kulturalne wydarzenia, miłośnicy zimowego klimatu znajdą tutaj wiele aktywności dla siebie.

Przedstawiamy cztery niezwykłe pomysły na zimowe atrakcje we Wrocławiu, które sprawią, że nawet najchłodniejsze dni nabiorą niezapomnianego uroku.

Wybierz się na lodowisko

Zima we Wrocławiu wydaje Ci się nudna? Zupełnie nie masz racji! Wrocław oferuje bowiem mnóstwo atrakcji dla miłośników zimowej aury. Jednym z najbardziej klasycznych i urokliwych zimowych zajęć jest bez wątpienia jazda na łyżwach, a we Wrocławiu entuzjaści tego sportu mają do dyspozycji dwie wyjątkowe lokalizacje. Sezon na lodowiskach rozpoczyna się 6 listopada 2023 roku — wrocławianie mogą cieszyć się korzystaniem z lodowiska Spiska, położonego przy ul. Spiskiej, oraz lodowiska Orbita, zlokalizowanego przy ul. Wejherowskiej. Zarówno Spiska, jak i Orbita, oferują idealne warunki do rozpalenia zimowej pasji na świeżym powietrzu.

W poniedziałki na lodowiskach Spiska i Orbiata we Wrocławiu można skorzystać z promocji Tanie Ślizganie za jedyne 17 zł. Od wtorku do piątku ceny wynoszą 17 zł (bilet ulgowy) i 21 zł (bilet normalny), a w weekendy i święta odpowiednio 21 zł i 27 zł. Bilet rodzinny kosztuje od wtorku do piątku 17 zł za osobę, a w weekendy i święta 21 zł za osobę. To doskonała okazja, by cieszyć się zimową zabawą w przystępnych cenach.

Spójrz na zimowe miasto z wieży kościoła św. Elżbiety

Spójrz na zimowe miasto z zupełnie innej perspektywy, wdrapując się na wieżę kościoła św. Elżbiety, popularnie znanego jako kościół garnizonowy. Jeśli jesteście już na Rynku i chwilowo macie dość jarmarku, warto sprawdzić, czy wieża widokowa jest otwarta. Z jej szczytu rozciąga się malowniczy widok na cały Rynek i panoramę miasta.

Aby dostać się na górę, trzeba pokonać 360 stromych schodów, co może być wyzwaniem dla niektórych, ale z pewnością dostarcza niezapomnianych wrażeń. Należy jednak pamiętać, że klatka schodowa jest kręta i wąska, co może sprawić trudność osobom z klaustrofobią. Zaleca się także ostrożność przy zabieraniu malutkich dzieci. Wstęp na wieżę kosztuje 10 zł, dla dzieci 5 zł, a dzieci do 7. roku życia wchodzą bezpłatnie.

Warto jednak mieć na uwadze, że wieża jest czynna głównie od kwietnia do końca października. Niemniej jednak zimowe weekendy i dni o dobrej pogodzie to czas, kiedy wieża może być otwarta (do godz. 16.30) – warto się orientować na miejscu.

Przejdź się na zimowy spacer po Parku Szczytnickim

Zimowy spacer po Parku Szczytnickim, największym obszarze zielonym we Wrocławiu, to niepowtarzalna okazja na odkrycie uroku tej przepięknej przestrzeni w chłodniejszym klimacie. Choć zima często przyodziewa park w grubą warstwę śniegu, co nadaje mu magicznego uroku, nawet miłośnicy ciepła z pewnością docenią atmosferę tego miejsca. Z dala od zgiełku miejskiego, spacer w otoczeniu malowniczych krajobrazów i zachwycających zabytków sprawia, że zimowa aura staje się inspirująca i odprężająca.

Park Szczytnicki to nie tylko oaza zieleni, ale również miejsce, które zachęca do refleksji i relaksu, tworząc idealne środowisko dla tych, którzy pragną oderwać się od codziennego zgiełku miasta.

Odwiedź Zoo i Ogród Świateł

Nową, fascynującą atrakcją wrocławskiego zoo jest „Ogród Świateł – Garden of Lights”. Ta wyjątkowa wystawa przedstawiająca podświetlone figury afrykańskich zwierząt zachwyca odwiedzających każdego wieczora. Jednak aby w pełni cieszyć się tą atrakcją, trzeba zakupić osobny bilet. Iluminacja jest jednak tak piękna, że zdecydowanie warto. 

Godziny otwarcia Garden of Lights są dostosowane do wieczornych godzin, umożliwiając odwiedzającym doświadczenie tej wyjątkowej atmosfery. Atrakcja jest czynna od 27 października 2023 do 3 marca 2024 roku. W dni powszednie (poniedziałek–czwartek) ogród jest otwarty od 17:00 do 20:00, a kasa działa od 16:45 do 19:30. W weekendy i święta (piątek-niedziela) godziny otwarcia to 17:00-21:00, a kasa czynna od 16:45 do 20:30. Ogród nieczynny jest jedynie w Wigilię oraz Sylwestra. Ceny biletów wahają się od 42 zł (za bilet normalny w weekend) do 37 zł (bilet ulgowy w weekendy). Dzieci o wzroście do 100 cm wchodzą za 1 zł.

mat. Garden of Lights

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOd 10 grudnia pojedziemy Kolejami Dolnośląskimi do izerskiego kurortu
Następny artykułPeDeT Renoma już otwarty! Nowe miejsca na kulinarnej mapie Wrocławia
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.