„Zapomniane Miasto” to cykl 12 koncertów na 12 niezwykłych estradach – na klatkach schodowych oraz w podwórkach wrocławskich kamienic, na zabytkowych dworcach kolejowych i skwerach. Wszystkie koncerty zaplanowano na niedzielę, wstęp jest bezpłatny.

Podczas 12 koncertów od maja do sierpnia wystąpią wirtuozi różnych instrumentów, jak lira korbowa, skrzypce barokowe, gitara elektryczna, puzon czy wiolonczela. Jeden koncert to trwający około trzydziestu minut występ jednego lub kilku muzyków. Za każdym razem estrada będzie jedyna w swoim rodzaju. To podwórka i wnętrza secesyjnych kamienic, przestrzenie poprzemysłowe, dworce kolejowe lub zabytkowe place i skwery.

Muzycznie 12 koncertów połączy jeden motyw. Każdy z artystów zaprezentuje jedną z dwunastu części cyklu „Tierkreis” („Znaki zodiaku”) Karlheinza Stockhausena, należącego do najwybitniejszych awangardowych kompozytorów XX w.

zapomniane-miasto-jpg

Projekt „Zapomniane Miasto” realizowany jest przez Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego w ramach programu muzycznego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Program najbliższych koncertów:

 • 14 sierpnia, godz. 18.00, Kamienica Sachsów, ul. Świdnicka 36, Malwina Lipiec – harfa
  wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona
 • 21 sierpnia, godz. 18.00, ul. Skargi 20, Władysław Kosendiak – saksofon
  wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona

 • 28 sierpnia, godz. 18.00, KS Gwardia, ul. Krupnicza 15, Janusz Prusinowski Kompania
  wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona

 • After party – potańcówka oberkowa: 28 sierpnia 2016 r. – godz. 19.30, Mleczarnia, ul. Włodkowica 5, Janusz Prusinowski Kompania
  wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona

mat. prasowe NFM

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKolejna Noc Perseidów – gdzie i jak oglądać spadające gwiazdy?
Następny artykułKatowice zabrzmią we Wrocławiu – Koalicja Miast dla Kultury [PROGRAM]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.