fot. Janusz Krzeszowski Photography

W ostatnią noc mogliśmy doświadczyć niezwykłego zjawiska na niebie – deszczu perseidów, zwanych potocznie spadającymi gwiazdami. Nawet 200 obiektów na godzinę można zaobserwować w sierpniowe noce, które są idealnym okresem do uchwycenia tych magicznych ciał niebieskich.

Dziś kolejna szansa na obserwacje. Wrocławskie Towarzystwo Miłośników Astronomii organizuje aż trzy wydarzenia, które połączą amatorów astronomii. Wspólne oglądanie perseidów odbędzie się w następujących terminach i miejscach:

12.08 godz 22.00 Świeradów – Nadleśnictwo ul. 11-Listopada
13.08 godz 22.00 Wrocław – górka na Oporowie, ul. Grabiszyńska 340
20.08 godz 22.00 Wrocław – górka na Oporowie, ul. Grabiszyńska 340

Organizatorzy radzą by zabrać ze sobą koc i ciepłe bluzę, gdyż zapowiada się długa noc pełna podniebnych atrakcji. Do śledzenia perseidów nie potrzebna jest lornetka, ale chętni mogą oczywiście zabrać ze sobą teleskopy, żeby oprócz gwiazd poobserwować również planety.

Więcej informacji: tutaj

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułModny Wrocław – rowerowa stylizacja
Następny artykułZapomniane miasto – koncert Narodowego Forum Muzyki w zabytkowej kamienicy
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.