Zajrzeliśmy do KOTONU – nowej kociej kawiarni na Kuźniczej [ZDJĘCIA]

0
fot: Alesia Nikalayeva

Na początku czerwca w byłym lokalu księgarni “Columbus” powstała kocia kawiarnia KOTON. Właścicielem jest Maciek Wiśniewski z bratem Kornelem.

Trochę historii..

Pierwsza kocia kawiarnia na świecie powstała w Tajpej na wyspie Tajwan w 1998 roku. Dopiero w 2004 kocie kawiarnie rozpowszechniły się na całą Japonię. W Europie pierwsza kocia kawiarnia pojawiła się w Wiedniu w 2012 roku, później w Niemczech, Francji, na Litwie i Łotwie.

W 2015 roku polscy miłośnicy kotów doczekali się otwarcia kawiarni w Krakowie.

Przyczyny powstania są bardzo proste. Nie każdy sobie może pozwolić na trzymanie kota w domu. Jednym z powodów na tworzenie takich kawiarni jest po prostu zaspokojenie pragnienia ludzi do posiadania tych zwierząt.

fot: Alesia Nikalayeva
fot: Alesia Nikalayeva

Cudownym przykładem takiego miejsca jest właśnie nowo otwarta kocia kawiarnia KOTON, która znajduje się przy ul. Kuźniczej 57/58. Oprócz przepysznej kawy i herbaty, czeka na nas również przyjazne puszyste towarzystwo. Właściciele kawiarni współpracują z fundacją “Kotłownia” i zajmują się promocją adopcji kotów. Na miejscu zawsze jest opiekun zwierząt, który w razie potrzeby wszytko wytłumaczy.

fot: Alesia Nikalayeva
fot: Alesia Nikalayeva

Nie mamy żadnych ograniczeń. Mogą do nas przychodzić osoby z dziećmi. Koty są bardzo przyjazne i chętnie spędzają czas z ludźmi. Jak są zmęczone, to mają swoje prywatne miejsce, gdzie mogą sobie na spokojnie odpocząć. Nie jest to po prostu lokal, ale miły dom dla naszych kotów — mówi Kornel Wiśniewski, jeden z właścicieli kawiarni.

Powstanie takich kawiarni pełni nie tylko rolę “miejsca na miłe spędzanie czasu”, ale również odgrywa nie mało ważną rolę w ratowaniu zwierząt od bezdomności.

  • Espresso – 6 zł
  • Americano – 6,50/8 zł
  • Caffe macchiato – 6,50 zł
  • Cappucino – 8,50 zł
  • Flat white – 9,50 zł
  • Latte – 11 zł
  • Herbata – 8 zł
  • Ciasto – 10/12 zł

KOTON kawiarnia czeka na gości codziennie od 10 do 22. Więcej ciekawostek można znaleźć na ich instagramie, gdzie publikują aktualności, a również zdjęcia słodkich kotów. Polecamy do obserwacji.

Autorka tekstu: Alesia Nikalayeva

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTak zmieniła się Kamienica przy pl. Solnym 4! Powstał tam Dom dla Kultury Op Enheim – jutro dzień otwarty.
Następny artykułPlanujesz kupno mieszkania we Wrocławiu? Sprawdź! [Nowe osiedle]
Odkryj Wrocław na nowo