a

Konkursy, wyposażanie bibliotek, spotkania autorskie i recenzje – tak Magnolia Park zachęca do czytania w nowej akcji „Z książką Ci do twarzy”. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Magnolia Park prowadzi akcję „Z książką Ci do twarzy”, której idea jest prosta – promuje czytanie książek i zachęca do aktywnego interesowania się literaturą. – Nasze hasło przewodnie „Magnolia Park Inspiruje” jest dla nas zobowiązaniem do ciągłego zaskakiwania i zachęcania wrocławian do aktywności – podkreśla Joanna Sawośko-Duda, dyrektor Magnolia Park. – Właśnie dlatego zorganizowaliśmy akcję mającą na celu przypomnienie, że czytanie jest nie tylko wspaniałym, rozwijającym wyobraźnię hobby, ale także świetną formą spędzania wolnego czasu – wyjaśnia.

Wśród atrakcji – konkursy z nagrodami

Jedną z form aktywności są konkursy, w których do wygrania są atrakcyjne pakiety książek oraz karty podarunkowe ufundowane przez największe centrum handlowe na Dolnym Śląsku. Książki można wygrać m.in. na fanpage’u Kocham Wrocław, a także na profilu na Facebooku prowadzonym przez galerię.Do wygrania są nie tylko nagrody książkowe, ale także czytniki e-booków – zachęca Joanna Sawośko-Duda. Wcześniej Magnolia Park przeprowadziła konkursy „Plecak pełny książek”, „Walizka pełna książek” i „Kosz pełen książek”, przekazując wrocławianom dziesiątki tytułów na wakacje.

Pomaganie przez czytanie

Kolejną aktywnością w ramach „Z książką Ci do twarzy” jest wyposażanie bibliotek wrocławskich placówek medycznych. Pod koniec lipca Magnolia Park podarowała nowe książki Uniwersyteckiemu Szpitalowi Klinicznemu przy ul. Borowskiej. Wśród podarunków były zarówno kolorowe bajki dla najmłodszych, jak i lektury dla starszych czytelników. Z pewnością umilą one pacjentom czas spędzony w szpitalu. Kolejne partie nowych książek Magnolia Park wyśle do Przylądka Nadziei oraz do Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. – Wspieraliśmy wrocławską służbę zdrowia przez cały najtrudniejszy okres pandemii i będziemy to robić nadal. Przez ostatnie miesiące pomogliśmy wielu instytucjom oraz ich podopiecznym, współpracując przy różnych projektach z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego. Pomogliśmy między innymi uczniom z wrocławskich klas przygotowawczych, dzieciom ze Stowarzyszenia SIEMACHA, mężczyznom ze schroniska czy seniorom z zaburzeniami wzroku – wymienia Joanna Sawośko-Duda. – Jesteśmy częścią Wrocławia i czujemy się odpowiedzialni za jego mieszkańców, dlatego właśnie realizujemy i rozwijamy akcje, takie jak „Magnolia Park Pomaga” i „Z książką Ci do twarzy” – dodaje.

Spotkania autorskie

Dużym wydarzeniem w Magnolia Park było niedawne spotkanie autorskie z Joanną Przetakiewicz, połączone ze startem jedynej w swoim rodzaju kampanii społecznej dla kobiet #NIEBOJESIE. Autorka głośnej książki „Nie bałam się o tym rozmawiać” spotkała się we Wrocławiu z czytelniczkami wraz z bohaterkami, które opowiadają w książce o swoich trudnych życiowych historiach.

Magnolia Park poleca

Kolejną aktywnością w ramach „Z książką Ci do twarzy” są recenzje cykliczne publikowane na FB Magnolia Park. Magnolia Park poleciła dotychczas m.in. najnowszą książkę Zygmunta Miłoszewskiego pt. „Kwestia ceny”, a także „W głębi lasu” Harlana Cobena i „Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla?” autorstwa Janiny Bąk.

Magnolia Park w ramach akcji „Z książką Ci do twarzy” przygotuje na najbliższe miesiące kolejne aktywności. Zaglądajcie do nas. Zapraszamy!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł6 rzeczy, które musisz wiedzieć o Wrocławiu, jeśli przyjeżdżasz tu na studia
Następny artykułNa Wyspie Tamka rozbijesz namiot i poczujesz się jak na wakacyjnym festiwalu [SPRAWDŹ]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.