6 rzeczy, które musisz wiedzieć o Wrocławiu, jeśli przyjeżdżasz tu na studia

0

Rok akademicki zbliża się wielkimi krokami. Przed studentami niepewny czas związany z rzeczywistością w jakiej się wszyscy znaleźliśmy. Mimo to wiele młodych osób przyjedzie do Wrocławia po raz pierwszy, by rozpocząć tu swoje studenckie życie. Warto poznać zalety mieszkania w stolicy Dolnego Śląska, by z pozytywnym nastawieniem postawić tu swoje pierwsze kroki.

Oto 6 rzeczy, które musisz wiedzieć o Wrocławiu, jeśli przyjeżdżasz tutaj na studia.

Komunikacja miejska

Wrocław jest jednym z lepiej skomunikowanych miast w całej Polsce, co z pewnością służy studentom. Autobusem lub tramwajem można dojechać na każdą uczelnie czy do miejsca pracy.

Ponadto, posiadając ważną legitymację studencką, każdy jest uprawniony do tego, aby kupić bilet o połowę tańszy, więc warto zastanowić się nad biletem miesięcznym lub semestralnym.

fot. MPK Wrocław

Wolność  

We Wrocławiu każdy może być tym, kim chce – ubierać się w swoim wyjątkowym stylu, bywać w specyficznych miejscach lub wyróżniać się w inny sposób. Zwłaszcza studenci często wyrażają siebie i swoje poglądy poprzez wygląd i sposób bycia.

Być może znajdą się tu osoby oceniające innych, ale we Wrocławiu to nie ma znaczenia, bo nikt się tym nie przejmuje. Wrocław jest naszym zdaniem najpiękniejszym miastem w Polsce nie tylko ze względu na architekturę, ale właśnie przez tę wyjątkowość ludzi.

Aspekt turystyczny

Kiedy powieje nudą, studenci jako nowi mieszkańcy Wrocławia, mogą wykorzystać wolny czas na zwiedzanie miasta. Ciekawych zabytków nie brakuje, muzea są otwarte niemal codziennie, a zawsze na własną rękę można poszukać perełek architektonicznych.

Warto również wybrać się na spacer po licznych wrocławskich parkach. A na tych, co czują się dobrze wśród kwiatów, zawsze czeka Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego.

Kultura

We Wrocławiu można obcować z niemal każdą kulturą i szukać rozrywki za każdym rogiem. Studenci uwielbiający muzykę klasyczną będą mogli wybrać się do Filharmonii, gdzie nabędą bilety w dobrej cenie.

Preferujący muzykę jazzową na pewno będą mile widziani w Vertigo, a miłośnicy mocniejszych dźwięków mogą wpaść do Starej Piwnicy. Natomiast wielbiciele dobrego kina niech wpadają do Nowych Horyzontów. To nie wszystko! Wieczorową porą studenci mogą również wybrać się do jednego z kilku wrocławskich teatrów, gdzie za bilet naprawdę nie zapłacą wiele.

fot. kinonh.pl

Na dwóch kółkach

Studentom posiadanie samochodu we Wrocławiu niezbyt się opłaca ze względu na wysokie koszty utrzymania pojazdu, płatne parkingi i uciążliwe niestety korki. Zawsze oczywiście mogą wybrać jazdę tramwajem, ale co, jeśli mają do dyspozycji również rower?

Rower miejski to świetna sprawa dla studentów, ponieważ mogą go zostawić dosłownie wszędzie (oczywiście chodzi o bezpieczne miejsce). Koszt nie jest zbyt wielki, a rowerzyści mają również wiele ścieżek rowerowych, po których mogą spokojnie się poruszać, nie blokując jezdni. W wolnej chwili mogą się również wybrać na wycieczkę trasami, które już wcześniej proponowaliśmy.

Imprezowe miejsca

Skoro student nie tylko nauką żyje, od czasu do czasu na pewno szuka miejsca, do którego warto wyskoczyć na imprezy. Nic w tym dziwnego! Najczęściej wybierane są takie miejsca jak Pasaż Niepolda, mieszczący się przy ulicy Ruskiej, oraz popularne kluby taneczne w okolicach Rynku. Tam zabawa trwa do białego rana, a ceny alkoholu są jak najbardziej na studencką kieszeń.

Ci zaś, którzy wolą spędzić spokojny wieczór przy piwie w dobrym pubie również nie mają na co narzekać. Mogą wybrać się do Pijalni Wódki i Piwa albo skorzystać z oferty pubów serwujących piwa kraftowe. Miejsc, w których dobrze można spędzić czas jest naprawdę wiele.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKultowe wydarzenie modowe na Dolnym Śląsku: Fashion Meeting już w ten weekend
Następny artykuł„Z książką Ci do twarzy” – wiele atrakcji w ramach akcji Magnolia Park
We Wrocławiu mieszkam dopiero trzy lata, ale wiem, że zostanę tutaj do końca życia. Uwielbiam spacery po klimatycznych uliczkach wrocławskiego rynku oraz podróże w nieznane zakątki Polski. Wolny czas spędzam pogrążona w lekturze książek lub, w zależności od pory roku, na wspinaczce po górach. Prowadzę również swój blog www.przewodnikmysli.pl