Wystawa starych zdjęć Wrocławia w CH Korona już otwarta! [FOTORELACJA]

0
fot. Adam Bystry

Przez ostatni miesiąc Centrum Handlowe Korona zbierało archiwalne zdjęcia Wrocławia ze zbiorów mieszkańców oraz miejskich instytucji. Spośród nadesłanych fotografii wybrano kilkadziesiąt, z których powstała wyjątkowa wystawa ,,25 lat minęło…”. Dziś odbył się uroczysty wernisaż.

Zdjęcia miejsc, osób i zabytków. Niektóre istniejące do dziś, inne pozostały już jedynie uwiecznione na starych fotografiach. Wszystkie możecie podziwiać od 6.11-20.11 w CH Korona. 

fot. Adam Bystry

Na uroczystym otwarciu wystawy pojawili się autorzy zdjęć i zaproszeni goście, wraz z dyrektorką centrum. Nie zabrakło opowieści o dawnym Wrocławiu oraz wspomnień okoliczności w jakich powstały przekazane na wystawę fotografie.

fot. Adam Bystry

Wszystkie osoby, które przekazały zdjęcia otrzymały karty podarunkowe do CH Korona. W trakcie wernisażu zorganizowano również konkurs wiedzy o dawnym Wrocławiu. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą wiedzą na temat archiwalnych zdjęć charakterystycznych miejsc stolicy Dolnego Śląska.

fot. Adam Bystry

Wystawa nie odbyła by się bez wsparcia instytucji, które podzieliły się fotografiami ze swojego archiwum. Wśród nich znalazły się:
Centrum Historii Zajezdnia, Ślęza Wrocław, ZOO Wrocław, Muzeum Politechniki Wrocławskiej, Akademia Profesjonalnej Fotografii, Wrocławska Rada Kobiet, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS) oraz  Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu.

fot. Adam Bystry

Jeśli nie udało Wam się wziąć udziału w akcji, to możecie jeszcze to nadrobić! W dniach 6, 12 i 13 listopada każdy, kto okaże paragon na min. 150 zł może:
– otrzymać kartę na 30 zł w zamian za archiwalne zdjęcie, które nie brało udziału w akcji,
– otrzymać kartę na 20 zł w zamian za udzielenie poprawnych odpowiedzi w quizie wiedzy o Wrocławiu.

Zapraszamy do Centrum Handlowego Korona i odkrywania uroków dawnego Wrocławia.

Więcej o akcji poczytacie tutaj: kliknij

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułStadion Wrocław i Iglica zaświecą na zielono. Akcja wspierająca migrantów na granicy
Następny artykułPosadzono 300 nowych drzew na ul. Granicznej!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.