Posadzono 300 nowych drzew na ul. Granicznej!

0
a

W sobotę 6 listopada, zasadzono 300 nowych drzew na ul. Granicznej w ramach „WROśnij we WROcław”. W akcji wzięły udział rodziny najmłodszych wrocławian, które nowymi drzewkami uhonorowały pojawienie się na świecie ich dziecka.

Wydarzeniu towarzyszył piknik w Parku Strachowickim. Imprezę obsługiwał autobus MPK Wrocław kursujący wzdłuż ulicy Granicznej.

Podczas pikniku w Parku Strachowickim na odwiedzających czekały strefy gastro, relaksu, ale także liczne atrakcje, zwłaszcza dla najmłodszych. Oprócz tego upominki dla uczestników, którzy wzięli udział w zabawach.

Przypominamy, że akcja przeznaczona jest dla dzieci urodzonych w latach 2020–2021. Projekt „WROśnij we WROcław” polega na sadzeniu drzewek, których patronami zostają najmłodsi wrocławianie, organizatorzy chcą też, by zieleni we Wrocławiu było jak najwięcej. Akcję organizują wspólnie: Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu i Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, w tym roku wraz z MPK Wrocław. Partnerem jest także Ekosystem.

Projekt WROśnij we WROcław zapoczątkowany został w 2017 roku. Od tego czasu już ponad 2000 drzewek ma swoich patronów, którymi są mali wrocławianie. Rodzina otrzymuje certyfikat potwierdzający udział w projekcie, a także lokalizację drzewka, które może odwiedzać.

Robimy razem coś dla naszej planety, dla naszego miasta, do tego razem i jeszcze można mieć z tego niezłą zabawę – mówi jeden z prekursorów akcji radny miejski Dominik Kłosowski.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do zazieleniania. Wciąż planujemy nowe edycje tego wydarzenia, więc kto nie zdołał się zapisać, ciągle będzie miał na to szansę – mówi dyrektor ZZM Jacek Mól.

Z dużym entuzjazmem włączamy się w tę akcję. Oprócz wymiaru symbolicznego ma ona również znaczenie ekologiczne – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder. – Zależy nam na tym by zadbać o przyszłość kolejnych pokoleń. Takie wydarzenia korespondują z naszymi wartościami.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWystawa starych zdjęć Wrocławia w CH Korona już otwarta! [FOTORELACJA]
Następny artykułW Leśnicy powstanie 301 nowych mieszkań na wynajem
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.