Frekwencja na pierwszym pokazie filmowym w ramach cotygodniowych wakacyjnych spotkań z dobrym filmem mile zaskoczyła nawet organizatorów. Wieczorny pokaz filmu „W trójkącie” w reżyserii  Rubena Östlunda obejrzało ponad 300 widzów. Kolejne filmy w najbliższy i w każdy następny piątek o godz.21:30 aż do 18 sierpnia.

Czy bardziej przyciągnął tytuł, czy ciepły wieczór, czy sama możliwość darmowego obejrzenia filmu ze znajomymi w plenerze – tego już nie rozstrzygniemy. Faktem jest, że plac i parking przy Centrum Historii Zajezdnia były wypełnione. Tak, parking również, ponieważ można oglądać film siedząc w samochodzie i w swoim radiu usłyszeć jego ścieżkę dźwiękową.

Jak twierdzą organizatorzy, to dopiero początek. Przed wrocławską publicznością jeszcze 6 pokazów, a wybór ostatniego tytułu będzie należeć do widzów.

Kolejne seanse w ramach Kina Letniego w Centrum Historii Zajezdnia

14 lipca – Billy Elliot, reż. Stephen Daldry, 2000 rok,

21 lipca – Midsommar, reż. Ari Aster, 2019 rok,

28 lipca – Dobry rok, reż. Ridley Scott, 2006 rok,

4 sierpnia – Sztuczki, reż. Andrzej Jakimowski, 2007 rok,

11 sierpnia – IO, reż. Jerzy Skolimowski, 2022 rok,

18 sierpnia – film wybrany przez widzów.

Na wszystkie seanse wstęp jest bezpłatny, miejsce na parkingu oraz wypożyczenie leżaków też nic nie kosztują. Partnerem pokazów jest spółka Koleje Dolnośląskie.

Fot. Wojciech Dziadosz

W filmie „W trójkącie” Rubena Östlunda śledzimy losy pary modeli-influencerów, którzy podróżują na ekskluzywnym jachcie wśród bogaczy. Sztorm doprowadza do komplikacji, które zmieniają dotychczasową drabinę społeczną uczestników rejsu. Produkcja została nagrodzona Złotą Palmą na 75. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes (2022) oraz zdobyła cztery Europejskie Nagrody Filmowe: dla najlepszego filmu, reżysera, scenariusza i aktora.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułLato w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Lipiec i sierpień 2023
Następny artykułJuż niedługo otwarcie active baru Zagrywki – miejsca łączącego barowe doświadczenia z nietypowymi aktywnościami
Odkryj Wrocław na nowo