Wyspa Słodowa jest miejscem spotkań rodzin, studentów, seniorów, turystów, miejscem kameralnych koncertów i sportowych wydarzeń. Zarząd Zieleni Miejskiej dokłada wszelkich starań, aby tereny zieleni miejskiej w tym Wysp Odrzańskich były bezpieczne, czyste i stanowiły otwartą przestrzeń spotkań dla wszystkich odwiedzających.
Do tej pory przerwa techniczna na Wyspie Słodowej zapewniająca biologiczny odpoczynek zieleni obowiązywała przez cały tydzień między godz. 24 a 6 rano. Statystyki dotyczące bezpieczeństwa jasno pokazują, że wprowadzenie monitoringu oraz ograniczonego czasu przebywania na Wyspie sprawdziły się.
Wychodząc jednak naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, w okresie letnim od 20 maja do 31 października 2016 wydłużymy godziny funkcjonowania Wyspy Słodowej w piątki, soboty oraz święta do godziny 3.00. Zatem przerwa techniczna będzie obowiązywała od poniedziałku do czwartku i w niedzielę od 24 do 6 rano a w piątki, soboty i święta od 3.00 do 6 rano.
Mamy nadzieję, że przedłużenie godzin funkcjonowania Wyspy Słodowej będzie krokiem w dobrym kierunku i każdy odwiedzający tę wizytówkę Miasta, będzie szanował zarówno zieleń jak i spokój okolicznych mieszkańców. Liczymy na współpracę i pomoc właścicieli lokali gastronomicznych przycumowanych do Wyspy.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTu w sobotę naprawisz swój rower za darmo!
Następny artykułXVIII Giełda książki bibliotecznej
Odkryj Wrocław na nowo