Wyścigi konne, triathlon, wianki i koncert swingowy – moc atrakcji w sobotę 25 czerwca na wrocławskim hipodromie

0

W sobotę 25 czerwca na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice odbędzie się szósty i jednocześnie ostatni przed wakacyjną przerwą, dzień wyścigowy sezonu 2022 – Vertigo Day. W programie sportowym znalazło się sześć gonitw na dystansach od 1400 do 2200 metrów.

Organizatorzy zadbali również o atrakcje towarzyszące. Chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach plecenia wianków świętojańskich oraz pokazach makijażu i pielęgnacji cery. Gościem specjalnym dnia będzie Jerzy Górski – wybitny triathlonista, którzy poprowadzi strefę aktywności fizycznych. Natomiast po ostatniej gonitwie odbędzie się swingowa potańcówka z muzyką na żywo graną przez Karpeta Jazz Brothers. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

6 dzień wyścigowy – Vertigo Day zamyka pierwszą część sezonu wyścigów konnych na Partynicach i jednocześnie otwiera okres wakacyjny. Z tej okazji w najbliższą sobotę publiczność będzie miała okazję nie tylko oklaskiwać zmagania jeźdźców, ale również uczestniczyć w wielu atrakcjach towarzyszących.

Najważniejsze jednak na Partynicach są wyścigi konne. W sobotę zobaczymy sześć gonitw, do których zgłoszono łącznie 44 konie pełnej krwi angielskiej oraz czystej krwi arabskiej. Wszystkie gonitwy odbędą się na dystansach płaskich, począwszy od sprinterskich na 1400 metrów, skończywszy na pełnym okrążeniu wrocławskiego toru, czyli 2200 metrach.

25 czerwca to pierwszy dzień wakacji i pierwszy weekend przypadający po najkrótszej nocy roku – Nocy Kupały. Z tej okazji w trakcie dnia wyścigowego odbędą się warsztaty plecenia wianków świętojańskich, którym towarzyszyć będą pokazy makijażu oraz pielęgnacji cery.

W strefie aktywności fizycznych chętni będą mogli skorzystać z pomiarów analizy składu ciała, jak i spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, ergometrze, czy też na torze przeszkód. Wszystko pod okiem Jerzego Górskiego – jednego z najbardziej znanych polskich triathlonistów, który olbrzymią popularność zyskał po wejściu na ekrany filmu inspirowanego jego biografią pt. „Najlepszy”.

Tradycyjnie najmłodsi będą mogli skorzystać z przejażdżek na kucykach z Wyższej Szkółki Jazdy Partynice.

Tuż po dekoracji zwycięzców ostatniej gonitwy dnia organizatorzy zapraszają do tanecznego powitania lata, czyli wspólnej zabawy podczas swingowej potańcówki z muzyką na żywo graną przez The Karpeta Jazz Brothers.

6 dzień wyścigowy – Vertigo Day

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2

25 czerwca (sobota)

  • Strefa aktywności (Jerzy Górski) od godz. 11:00
  • Wyścigi konne i atrakcje towarzyszące w godz. 15:00 – 18:30
  • Swingowa potańcówka z Karpeta Jazz Brothers od godz. 19:00 w beach barze Babie Lato Partynice

Wstęp wolny

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł3 pomysły na cykorię: właściwości cykorii i pomysły na lekkie dania
Następny artykułWielka impreza z Minionkami w Pasażu Grunwaldzkim
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.