Wynalazek z Wrocławia umyje elewację Sky Tower!

0

Sky Tower to jeden z najwyższych budynków w Polsce, dlatego mycie jego elewacji to duże przedsięwzięcie. Od 2018 roku budynek jest partnerem polskiego startupu – Proteco Machines, który stworzył przełomową technologię mycia elewacji za pomocą maszyny! Przez najbliższe kilka miesięcy będziemy mogli obserwować, jak wrocławski wynalazek wspina się po elewacji na ponad 200 metrów!

Sky Tower to najwyższy budynek w Europie, który wykorzystuję tego rodzaju technologię. Innowacyjna metoda wykorzystuje maszynę myjącą, która jest zawieszona na specjalnym dźwigu z wyciągarką na dachu wieżowca. Maszyna porusza się pionowo, dokładnie myjąc elewację. Do tego celu wyposażona jest w szczotki oraz dysze do rozpylania wody demineralizowanej dostarczanej ze stacji na dachu budynku oraz specjalny system dozowania dwóch rodzajów środków chemicznych.

Jesteśmy niezwykle podekscytowani tym, że to właśnie Sky Tower jest najwyższym budynkiem w Europie, na którym wykorzystywana jest nowoczesna technologia prosto z Wrocławia. Nasz budynek to ikona Wrocławia, dlatego stale dążymy do stosowania nowatorskich rozwiązań – również w dziedzinie utrzymania czystości – mówi Jerzy Marek, Property Director w Sky Tower

Obecna technologia mycia elewacji na Sky Tower to przede wszystkim wynik polskiego know-how. Maszyna jest wyposażona w zaawansowane systemy i pozwala myć elewację nawet do 10 razy szybciej niż człowiek, a do jej obsługi potrzeba zaledwie 1-2 osób. Nowa wersja wynalazku, która została wprowadzona tej jesieni, pozwala na jeszcze bardziej efektywne i precyzyjne mycie elewacji. Pracę maszyny będzie można podziwiać przez najbliższe miesiące, a na jej długość wpływ będzie mieć przede wszystkim pogoda.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNowy Ośrodek Wsparcia dla Osób w Kryzysie Bezdomności.
Następny artykułNajlepsze Halloween Party we Wrocławiu już w ten weekend [27-28.10]! Przygotowaliście swoje najstraszniejsze przebrania?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.