CH Korona zaprasza na rowerowy spacer „Śladem willi Sołtysowic”, zachęcając zarówno dorosłych, jak i dzieci do udziału w aktywnościach, które wspierają zdrowie i zrównoważoną mobilność. To już piąte wydarzenie w ramach prospołecznej i proekologicznej akcji „Misja:Koroniasty”, organizowane przez Koronę. Centrum handlowe wspiera również największą kampanię rowerową w Polsce – „Rowerowy Maj 2024”, dołączając do grona sponsorów nagród grupowych dla szkół i przedszkoli. W niedzielę 12 maja podjedź do Korony rowerem i odkryj przyjemność zwiedzania Sołtysowic na dwóch kółkach!

Kampania „Rowerowy Maj”

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce, która poprzez zabawę i elementy rywalizacji promuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków oraz zmienia okolice szkół na bardziej przyjazne rowerzystom. Zasady kampanii są proste: każdy uczestnik, który w maju dotrze na lekcje aktywnie (na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce), otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Na najaktywniejszych uczestników oraz na najbardziej zaangażowane klasy czekają nagrody.

W 2024 roku w akcji „Rowerowy Maj” we Wrocławiu udział bierze imponująca liczba – 146 placówek z 2135 klasami. Najaktywniejsze klasy mają szansę zgarnąć atrakcyjne nagrody, w tym te ufundowane przez CH Korona. W puli nagród znajdują trzy karty podarunkowe na zakupy w CH Korona, każda o wartości 1000 zł.

Spacer rowerowy „Śladem willi Sołtysowic”

W niedzielę 12 maja CH Korona – we współpracy z Fundacją Emma oraz Partnerstwem Aktywne Sołtysowice – organizuje spacer rowerowy pod tytułem „Śladem willi Sołtysowic”. Pod opieką historyka architektury, Pana Krzysztofa Zientala, uczestnicy będą mogli zgłębić tajemnice i historię starych willi i pałaców Sołtysowic, poznając zarówno dawne, jak i współczesne oblicze rezydencji miasta. Start spaceru o godz. 15:30 spod wejścia Lwowskiego CH Korona (przy Decathlonie). Zapisując się na wydarzenie poprzez aplikację Decathlon GO, możesz odebrać 50% zniżki na serwis rowerowy w Decathlon Korona.

Nie masz własnego roweru? Nie ma problemu! Wypożycz rower miejski – z miejsca swojego zamieszkania lub z miejsca, w którym startuje wycieczka – i wspólnie z nami odkrywaj Sołtysowice na jednośladach.

Majowe aktywności CH Korona to część rocznego projektu „Misja Koroniasty”, którego partnerem medialnym jest Radio GRA Wrocław.

Zachęcamy wszystkich do udziału w wydarzeniach, które promują zdrowy styl życia, aktywność fizyczną oraz zrównoważoną mobilność. Dołącz do nas, bądź aktywny i ciesz się ruchem na świeżym powietrzu!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWe Wrocławiu podziwiać można największą na świecie replikę World Trade Center! 7-metrowe budowle z klocków LEGO®
Następny artykułNowy Taras Widokowy w Sky Tower: spektakularne przeżycia w sercu Wrocławia
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.