Od 11 maja 2024, we wrocławskim Sky Tower fani klocków LEGO®  i nie tylko, będą mieli okazję podziwiać NOWOŚĆ, największą na świecie replikę nowojorskiego kompleksu World Trade Center, zbudowanego z ponad 1 000 000 klocków LEGO®.

Gigantyczne, imponującej wysokości, niemal 7-metrowe budowle, odwzorowujące nieistniejące już budynki wież World Trade Center, będące najbardziej rozpoznawalnym symbolem  Nowym Jorku. Oprócz „bliźniaczych wież” po raz pierwszy PREMIEROWO NA ŚWIECIE podziwiać będzie można, również tętniącą życiem okolicę, a w niej KOMPLEKS pozostałych 5 BUDYNKÓW w dzielnicy Lower Manhattan w Nowym Jorku, które razem z Twin Towers tworzyły pełny obraz WTC.

Gdy mówimy o WTC, najczęściej mamy na myśli dwie najsłynniejsze wieże. A tak naprawdę w skład kompleksu WTC wchodziło aż siedem budynków. „bliźniacze wieże” stanowiły główną częścią Światowego Centrum Handlu. Każda z nich miała 110 pięter. Pozostałe 5 budynków zbudowano w ciągu kolejnych 14 lat.

Makieta kompleksu  World Trade Center pochłonęła blisko 1.000.000 klocków  LEGO®, a do budowy samych  7-metrowych wież wykorzystano między innymi 17.000 okien i ponad 52.000 przezroczystych klocków.

Budowa wież zajęła sześć lat pracy czterech budowniczych – fanów klocków LEGO®, a montaż eksponatu wymaga wykorzystania rusztowań i specjalistycznych podnośników. Rozbudowa pozostałych 5 budynków wraz z tętnią życiem okolicą to kolejne 3 lata z życia konstruktorów. A wszystko po to aby dzięki niesamowitemu kunsztowi i dbałości o szczegóły budowniczych, przenieść Państwa do czasów sprzed 2001 roku i przedstawić makietę kompleksu WTC w całej jej okazałości.

„Tej wielkości obiekt  jest absolutnie niepowtarzalny w porównaniu do innych modeli zbudowanych z  klocków LEGO®, co sprawia, że jest bezsprzecznie unikatowy. To po prostu trzeba zobaczyć” – mówi organizator Wystawy Rafał Szymański.

Na 2000 m² przestrzeni wystawowej, oprócz WTC, można ponadto zobaczyć ponad 100 spektakularnych makiet i modeli.

Największa w Europie Wystawa Budowli z Klocków LEGO® we wrocławskim Sky Tower to nie tylko okazja do podziwiania imponujących modeli, ale także idealne miejsce do spędzania wspólnego czasu dla rodzin, grup szkolnych i wszystkich, którzy chcą zanurzyć się w kreatywnym świecie zbudowanym z klocków. Na Wystawie została specjalnie wydzielona i przygotowana strefa zabawy klockami o powierzchni 300m² zapewniająca  możliwość doświadczenia magii budowania i pasji tworzenia.

W dniach 9-10 maja 2024, w związku z instalacją modelu, Wystawa będzie zamknięta dla publiczności.

Wystawa Budowli z Klocków LEGO® 
adres: Sky Tower, Wrocław
godziny otwarcia: od pn. do nd. 10:00 – 20:00

cennik:

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułLess Mess – samoobsługowe magazyny we Wrocławiu do przechowywania Twoich rzeczy
Następny artykułWycieczka rowerowa śladem willi Sołtysowic z CH Korona
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.