Wybitna dziennikarka Radia RAM Monika Jaworska patronką wrocławskiego tramwaju

0
Processed with VSCO with f2 preset

3321 – taki numer ma tramwaj, któremu MPK Wrocław nadało imię Moniki Jaworskiej. Uroczyste odsłonięcie tramwaju odbyło się w dniu urodzin prezenterki radiowej, współtwórczyni i szefowej Radia RAM — nazywanej najlepszym głosem Wrocławia.

Monika Jaworska została patronką, kolejnego nowego tramwaju Moderus Gamma. Tak MPK Wrocław już od dłuższego czasu utrwala pamięć o wybitnych, zasłużonych dla miasta osobistości.

To dla nas bardzo ważna chwila. Chcemy w ten sposób uhonorować panią Monikę Jaworską, wybitną dziennikarkę, która przez lata prowadziła audycje we wrocławskim Radiu RAM. Wsłuchując się w głosy wrocławian, podjęliśmy decyzję, by jeden z tramwajów wrocławskiego MPK nosił jej imię. Staramy się nawiązywać do ważnych dat i w dniu jej urodzin odsłaniamy pojazd, który będzie upamiętniał jej historię – podkreślał na uroczystości p.o. prezesa MPK Wrocław, skarbnik Wrocławia Marcin Urban.

Uroczyste odsłonięcie tramwaju miało miejsce we wtorek, 21 lutego na Zajezdni Tramwajowej „Borek”. Podczas wydarzenia nie zabrakło osób ważnych dla Moniki Jaworskiej, zarówno w życiu prywatnym, jak i karierze zawodowej.

Mam nadzieję, że ta decyzja przyczyni się do krzewienia filozofii życia Moniki, jaką była przede wszystkim miłość do drugiego człowieka i że dzięki temu tramwajowi zostanie ona na stałe w mieście, które tak kochała – mówiła siostra Iwona Dąbrowska.

Podczas uroczystości głos zabrali także wieloletni współpracownicy Moniki Jaworskiej.

Do tej pory, widząc na korytarzu zdjęcia Moniki, witam się i pytam zawsze co słychać. Dla mnie ona ciągle tu jest. Spędziliśmy w jednym studiu kilkadziesiąt lat i to jest już relacja na całe życie. Monika była osobą, która żyła pełnią życia, zarażała uśmiechem i radością — wspomina szef muzyczny radia RAM Piotr Bartyś.

Niespodzianką przygotowaną z okazji uroczystości był występ mistrza Polski Slamu Poetyckiego Pawła Rogińskiego. Przygotowujący się aktualnie do występu w Paryżu artysta, z wykorzystaniem swojego talentu dał popis swoich umiejętności, wyrażając ciepłe słowa o Monice Jaworskiej.

Wydarzenie zwieńczył uroczysty przejazd tramwajem z zajezdni tramwajowej „Borek” do pętli Klecina. W drodze powrotnej tramwaj zatrzymał się na przystanku „Radio I Telewizja” przy siedzibie Radia RAM, gdzie wysiedli obecni podczas uroczystości przedstawiciele stacji.

Tramwaj imienia Moniki Jaworskiej będzie jeździł między innymi na linii nr 17, która biegnie tuż obok siedziby Radia RAM. Ma to też wartość symboliczną, bowiem właśnie tramwajem tej linii jego patronka przyjechała do Radia RAM na swój pierwszy dzień pracy.

Monika Jaworska dołączyła do grona wybitnych osobistości związanych z Wrocławiem, których imieniem nazwano najnowocześniejsze wrocławskie tramwaje. Wśród patronów znaleźli się do tej pory ks. Stanisław Orzechowski, Edyta Stein, Maria Koterbska, Wanda Rutkiewicz, Adam Wójcik oraz Andrzej Waligórski. MPK Wrocław zapowiada, że będzie kontynuowało tę tradycję.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKoncerty i festiwal lokalnych marek w Arkadach Wrocławskich
Następny artykułPoczuj się jak Wiking – nowy klub do rzucania toporami we Wrocławiu!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.